Další fotky nové Hondy Goldwing

Cestovní Goldwing pomalu směřuje do svojí nové generace a na internetu se objevují zvěsti, posbírané materiály a nově i uniklé oficiální fotky. Za nimi stojí holandské motocyklové servery, a přestože nejsou fotky ve zrovna ideálním rozlišení, odhalují prakticky vše potřebné.

Další fotky nové Hondy Goldwing

Zcela nový cestovní stroj královské kategorie ukazuje výrazně modernější vzhled, doplněný vpředu LED světlometem, patrně vybaveným i funkcí přisvětlování do zatáček. Zadní část verze GL zachovala klasicky ohromné křeslo pro spolujezdce, nicméně k mání bude i verze F6B, disponující plochým sedlem bez opěradla.

Drobná změna oproti starším uniklým fotkám nastává v přední části. Honda sice vymění teleskopické vidlice za centrální tlumič, ale trochu jiným způsobem, než se původně myslelo. Na první pohled vypadá zavěšení předního kola jako klasické teleskopy a teprve detailnější prozkoumání odhalí masivní „kluzák“. Stále však platí, že by měl Goldwing dostat elektronicky nastavitelné odpružení.

Co se motoru týče, pořád jde o šestiválec, patrně pouze s evolučními změnami oproti současnému modelu. Zcela očividně bude mít motor nižší emise a snad by se mohl zvednout i jeho výkon a točivý moment. Na konkrétní hodnoty si však musíme teprve počkat. Docela jistý je však příchod dvouspojkové automatické převodovky s řazením na řídítkách.

Zásadní inovací si prošla přístrojová deska. Řidič má před sebou dvojici klasických analogových budíků, doplněnou hned několika displeji. Zatímco vlevo a vpravo jsou zobrazeny hodnoty palubního počítače, stav paliva a teploty, displej pod otáčkoměrem je věnován rychlostním stupňům a jízdnímu režimu.

Ten největší displej se však objevuje přímo mezi budíky a jde o infotainment s rádiem, navigací a dalšími funkcemi. Jeho ovládání je pojato v automobilovém stylu pomocí otočného ovladače s tlačítky. Kompletní a tentokrát již oficiální odhalení Goldwingu proběhne příští měsíc.

Autor článku obdržel prémii 5 Kč od 5 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 14x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist