Špionážní fotky nového Diavelu odhalují nový cestovní styl

Muskulaturní naháč od Ducati, vybavený velkým dvouválcem a hřmotně znějícím názvem Diavel, používá zejména v zahraničí marketingový slogan „Neříkejte mi cruiser“. Ovšem svou novou podobou, která se objevila na nových špionážních fotkách a která přijde na trh jako modelový ročník 2016, toto prohlášení značně vyvrací.

Diavel modelového roku 2016 totiž volí výrazně ležérnější a cestovnější styl, než doposud. Stupačky se posunuly výrazně vpřed, sedlo je nižší, řídítka vypadají naopak o něco výše a zmizela i dramaticky vyhlížející dvojice výfukových koncovek. Významnou novinkou je také pohon kevlarovým řemenem, který přenáší výkon z dvouválce do L.Konkrétně motor bude s největší pravděpodobností převzat z nové Multistrady, a tedy vybaven variabilním časováním ventilů Desmodromic Variable Timing. Díky této technologii by mohl být výkon Diavelu podáván hladčeji než doposud, což je opět ideální pro cestovní využití.

Nový, cestovnější a také o něco obnaženější Diavel se představí v listopadu na motosalonu EICMA. Nějaké designové změny oproti vyfocené testovací mule lze pochopitelně očekávat, nicméně motocykl jako takový je zdá se připraven pro produkci.

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (12x):TOPlist