Beta: V hlavní roli Xtrainer 300 druhé generace

Dva roky zpátky Beta představila lehké enduro pro širokou škálu zákazníků. Tenkrát i nyní cílí modelem Xtrainer na motorkáře, kteří nepotřebují ryzí závodní nářadí, ovšem s terénem to myslí vážně, a více než závody je baví celodenní ježdění ve volném terénu. Nyní tu máme dvoutaktní Xtrainer 300 druhé generace.

Beta: V hlavní roli Xtrainer 300 druhé generace

Kapitoly článku

Když Beta představila Xtrainer 300 první generace, nejspíš netušila, že poptávka bude taková a výrobní linka nebude stíhat. V rámci milánské výstavy toskánská značka ukazuje Xtrainer 300 druhé generace, který přijíždí s inovacemi. Jmenujme například inovace na motoru, které znamenají například novou hlavu válce, píst, ojnici, klikovku nebo spojku a do jisté míry převodovku.

Třístovkový Xtrainer je oproti soutěžním RR modelům o něco málo menší a má svůj vlastní ocelový rám. Je pochopitelně také lehčí, takže „mokrý“ váží 98 kilo. Co se výkonu týče, je samozřejmě mírnější a jemnější na plyn. Tím bezesporu sedne širšímu spektru motorkářů a v oblibě ho budou mít i slečny, které ocení také užší a níže položené sedlo ve výšce 91 centimetrů. Podobně jako RR modely má automatické vstřikování oleje, takže si benzín s olejem dávkuje sám a odpadá nutnost mixování oleje. S modelovým rokem 2018 dostal Xtrainer červené plasty, na rozdíl od ostrých endur RR řady, které jsou v bílém provedení. Ty jsme si už vyzkoušeli v rámci mezinárodní prezentace, kde se představila také dvoutaktní stopětadvacítka. V té době se jednalo o předprodukční kousek, který se nyní představil v na milánské výstavě.

Beta si letos vedla velice úspěšně ve světovém šampionátu endura a tovární jezdec Steve Holcombe se stal na dvoutaktní třístovce mistrem světa E3. Kromě toho značka získala titul konstruktérů.

Toskánská značka je známá díky trialovým speciálům a právě šlapačky zabraly velký kus expozice.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Autoři článku obdrželi prémie 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.60
Známkováno: 5x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist