motopoint_unor_shad




Redakční podcast: O motorkářích a autoškolách

S Filipem Tichým jsme si před nedávnem povídali o tom, na jakých motorkách jezdíme, jaké motorky kupujeme a jak o nich hlasujeme srdcem a peněženkou. Dneska se ovšem podíváme na to, kdo na motorkách jezdí, a jak jsou motorkáři v jedné stopě vzděláváni.

Dnes to bude výjimečně bez novinek, tenhle díl jsme točili s předstihem. Nicméně nebojte se, příští díl za čtrnáct dní bude zase začínat shrnutím toho nejnovějšího, tak jak jste zvyklí.

Každopádně k věci – v Česku máme motorky rádi. Jeden stroj tu připadá na každých 8 obyvatel a jejich počet neustále roste, stejně tak bohužel roste i počet nehod, a to i těch, které končí nejhorším možným způsobem. I na tuhle smutnou statistiku se podíváme, stejně jako na tu hovořící o průměrném věku motorkářů, nakupujících nové stroje.

Podstatnou část budeme nicméně věnovat autoškole. Řekneme si, jak se výcvik novopečených držitelů oprávnění skupiny A v uplynulých letech změnil z archaického „dvouřídítkového“ systému na ten moderní, kdy žák jede na motorce sám, a instruktor za ním na druhé motorce nebo v autě. Podstatně se zlepšily také požadavky na manipulaci s motorkou, ale jak jsou na tom samotní instruktoři? Filip, který je instruktorem bezplatných kurzů Učme se přežít, má docela dobré povědomí o tom, jací lidé v autoškolách učí. A také o tom, co musí takoví učitelé splňovat.

Vedle toho, že si náš podcast můžete pustit přímo tady v přehrávači, najdete ho taky na SpotifyApple podcastech a platformě Soundcloud.

Informace o redaktorovi

Dominik Valášek - (Odebírat články autora)
Jarda Ducháček - (Odebírat články autora)
Filip Tichý - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):



cfmoto_duben
Objednat reklamu
TOPlist