Ducati den 2006

Ve čtvrtek 25.5. proběhl na mosteckém autodromu tradiční Ducati den. Doslova klid před bouří slibovala ranní devátá hodina, kdy byla celá akce zahájena. Příznivci této italské klasiky, ale i dalších značek vesele diskutovali a celým paddockem se i přes povážlivě stahující se mračna nesla více než dobrá nálada.

Ducati den 2006

Ještě více vzrušení přinesla první testovací jízda, kdy se celým okruhem začal nést povědomě uhrančivý zvuk převážně dvouválcových samohybů. To už se však i část parkoviště vyhrazená jen pro tyto italské skvosty začala příjemně zaplňovat a rovněž dorazili opozdilci v podobě vozů Alfa Romeo, které zde byly co by zpestření celé akce.
Co jsem tak v rychlosti zhlédl, k dispozici byly modely Alfa 159, Alfa 159 Sportwagon a lehce podřimující sportovní kupé Brera, které i přes čtyři kola vypadalo více než vyzývavě. Ze strany motocyklů Ducati byla k vidění takřka celá modelová řada, ať už mezi majiteli samotnými, či přímo mezi motocykly od importéra. K vidění bylo i několik tříválců od značky Benelli, a to konkrétně TNT 1130 a především jeden vymazlený exemplář TNT Titanium.


Ducati pro své příznivce přivezla na okruh všechny stěžejní modely, takže z tohoto pohledu musel být snad každý příznivec italské značky spokojen. Nejvíce byly k vidění na okruhu naháče řady Monster, kterým samozřejmě dominoval model S4Rs, což bylo patrné i na zájmu, který si hned získal (obsáhlejší test chystáme v nejbližší době). Samozřejmě nemohla chybět sportovní královna 999, která s každým svým jezdcem lačně hltala mostecký okruh.


Pro příznivce cestovanějších kategorií byly pak k dispozici MTS 1000S, MTS620 a dále pak velice příjemná ST3 a Supersport 1000DS. Retro a sportovní klasiku zde pak zastupoval model Sport 1000, který jsem neváhal prověřit ještě částečně za sucha osobně. Musím konstatovat, ač bych to zprvu do něj neřekl, že se jedná o velice sympatický retro stroj, u kterého mi k podbarvení autentické okruhové atmosféry chyběla snad jen dobová kokoska. V euforii a začínajícím dešti jsem jen pociťoval absenci alespoň minimalistického plexi, které mi tak na cílové rovince lehce scházelo. Rovněž u tohoto modelu můžete v dohledné době očekávat rozsáhlejší test.
Lehkou vadu na kráse celé akci přineslo špatné počasí, které se ohlásilo kolem 11h. a přineslo na okruh déšť, což se, bohužel vzápětí projevilo hned několika pády. Avšak osobně si myslím, že i přes tuto nepříjemnost se český svátek Ducati na okruhu v Mostě povedl. Více z příjemné atmosféry tohoto dne Vám snad částečně přiblíží přiložená fotogalerie.
Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist