Honda den 2006

Předposlední květnový den připravila Honda v Brně svůj již tradiční okruhový den pro všechny příznivce této japonské značky. Program sliboval hodně - od volných jízd, přes společnou tandemovou jízdu s Ondrou Lelkem, až po kaskadérské vystoupení Pavla Vika. Přestože to s předpovědí počasí nevypadalo nejlépe, vydal jsem se také do Brna, abych ochutnal letošní novinky od Hondy.

Honda den 2006

Pro všechny zaregistrované k volným jízdám zde byly připraveny tyto motocykly: CBR1000RR, CBR600RR Telefonica Movistar, VFR800Fi, CBF1000, CBF600S a CB600F Hornet. Já jsem si na svoji úvodní zahřívací jízdu vybral právě posledně jmenovaného lehkého Horneta CB600F, který mi nabízel dávky radosti hlavně v zatáčkách, tam se totiž projeví jeho obratnost. Motor, jehož základ pochází z CBR600, disponuje dostatečným množstvím výkonu (97 koní) i točivého momentu (63 Nm) a nechá se velmi ochotně vytáčet. Zastaví vás až omezovač na 13 500 ot./min.


Jako druhý stroj jsem zvolil letošní novinku CBF1000. Jak jistě víte, motor má základ z modelu CBR1000RR, jen je náležitě vyladěn na nižší a střední otáčky. Osobně jsem měl tendenci na okruhu CBFko přetáčet a zastavoval mě omezovač kolem 10tis. ot./min. Tahle motorka, podobně jako VFR800, kterou jsem zkusil následně, na okruh nepatří. Mnohem více jí budou sedět okresky, kde využije svoje pohodlí, účinnou polokapotáž a výkon ve středních a nižších otáčkách.


Jako třešničku na pomyslném dortu jsem si nechal pro letošek úžasně vymóděnou CBR600RR v barvách Telefonica Movistar. Tento sportovní fenomén byl ještě více radikálnější, než jsem čekal. Řidítka jsou umístěna hodně nízko, motor nemá nikde výrazný „kopanec“, podvozek je pevný a skvěle vám dovolí bez obav projet tu nejrychlejší zatáčku na Masarykovém okruhu.


Program dále pokračoval výukou bezpečné jízdy po vedením Ondry Lelka nebo kaskadérskou exhibicí Pavla Vika.Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist