ktm_cervenec




Zlepši svou jízdu díky Silniční motoškole

Silniční motoškola pokračuje další sezónou, kdy na uzavřeném okruhu s profesionálními instruktory pomáhá motorkářům zlepšit svou jízdu tak, aby byla bezpečnější a zároveň zábavnější. Vyzkoušej ji i Ty a ovládni svůj bike!

Každý, kdo kdy usedl na motorku, ví, že je nutné své jízdní schopnosti neustále zlepšovat a zejména jízda v provozu přináší různé situace a nikdo se bohužel nevyhneme ani těm krizovým. Aby se člověk na motorce cítil dobře a bezpečně, je dobré toho v sedle své motorky odjezdit co nejvíc a hlavně také trénovat.

Není tedy vůbec od věci vyrazit na uzavřený okruh se zkušenými instruktory a svou jízdu co nejvíc zdokonalit. A právě tohle nabízí Silniční motoškola, která pomáhá řidičům zlepšit ovládání své motorky a natrénovat i krizové situace z běžného provozu. A i když to možná na první pohled nepůsobí, můžeš si zlepšit i svou sportovní jízdu a třeba si konečně zažít ten pocit „až na koleno“.

Silniční motoškola je vhodná pro jakýkoliv motocykl a nezáleží ani na tom, jak moc zkušený jezdec jsi. U nás se mohou dobře rozjezdit začínající řidiči, kteří čerstvě opustili autoškolu, ale na své si přijdou i zkušenější jezdci, kteří by rádi vypilovali svou jízdu. Hlavní prioritou je ale samozřejmě zlepšení reakcí účastníků na krizové situace, které vznikají v běžném provozu.

O výuku se starají ostřílení jezdci s bohatými zkušenostmi nejen z road racingových závodů. Proto dokážou pomoci každému, ať už právě v začátcích nebo při zdokonalování pokročilých. Našimi instruktory pro letošní rok jsou Richard Sedlák, loňský vicemistr v seriálu přírodních okruhů, Jiří Petrla, Karel Brandtner a David Kužela z přírodních okruhů a také David Coufal, který se na klasických okruzích účastní IMRC cupu a vloni jej dokončil na pódiovém umístění.

Motoškola je pořádána na uzavřeném závodním okruhu ve Vysokém Mýtě, který svým technickým charakterem dokonale vyhovuje naší výuce. Trať je dlouhá 1,1 km, nabízí 10 zatáček a je široká 8 - 10 m, což je ideální pro simulaci jízdy v provozu.

Výuka probíhá stylem jednodenního kurzu, který začíná v 9:00 a končí v 15:00. Zahájení dne probíhá výukou v učebně a posléze se všichni přesouváme na trať, kde společně strávíme čtyři hodiny. Všichni účastníci mají poté k dispozici ještě další dvě hodiny jízdy, kdy se sami a nebo i za dozoru některého z instruktorů mohou dál zlepšovat v jízdě. Cena kurzu je 2 990 Kč.

Skvělé je, že v ceně je i oběd a pití v průběhu celého dne, ale naše motoškola má ještě jeden trumf v rukávu – fotografa. Během celého kurzu je s tebou na každém kroku profesionální fotograf, takže krom nových zkušeností si odneseš také hromadu skvělých fotek. Můžeš tak nejen prostudovat svůj styl, ale třeba se i pochlubit svým kamarádům. Co si s fotkami uděláš, to je už opravdu jen a pouze na tobě.

Po motoškole následují tříhodinové volné jízdy pro veřejnost. Za cenu 500 Kč toho na trati stihnete odjezdit opravdu hodně, navíc svou jízdu můžete opět konzultovat s našimi instruktory. Termíny jsou vypsány na celou sezónu, ale některé jsou již vyprodané, tak si pospěšte. V současné době se ještě stále můžete přihlásit na motoškolu, která proběhne 5. července, 12. srpna a 30. srpna.

Nedoplať na svou nezkušenost a vyhni se zbytečným pádům, zraněním a rozbitým motorkám. Zlepši svou jízdu na motorce a vyvaruj se budoucím nepříjemným situacím, do kterých Tě může běžný provoz dostat.

Více informací se dozvíš na Silničnímotoškola.cz

Informace o redaktorovi

TZ - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):



TOPlist