husqvarna_norden_expedition
Mitas představil nové směsi sportovní gumy Sport Force+

Zatímco v terénním světě patří Mitas mezi vyhledávané osvědčené značky, v tom silničním u nás pořád stojí tak trochu stranou hlavního zájmu. Proto nás moc těší, že jsme dostali možnost na redakční MT-07 otestovat pneumatiky Sport Force+, které pro letošní rok výrobce představil ve dvou nových směsích.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Kapitoly článku

Jméno Sport Force je se sportovními silničními pneumatikami Mitas spojeno už samotného začátku, který sahá do roku 2013. Chvíli před tím koupila česká gumárenská společnost ČGS Holding slovinského výrobce pneumatik Savatech, který už měl první generaci této gumy připravenou, každopádně nové pneumatiky Sport Force už byly představené pod nám dobře známou značkou Mitas. V roce 2015, tedy ve stejném, kdy Mitas spolu s ostatními značkami ČGS koupil švédský koncern Trelleborg, výrobce představil druhou generaci Sport Force+ s novou směsí běhounu. Letos tuto pneumatiku výrobce doplňuje o další dvě varianty. Sport Force+ EV s dvousměsovou technologií zadní pneumatiky a měkkou okruhovou pneumatiku Sport Force+ RS.

Celá řada Sport Force+ je od počátku koncipována jako sportovní pneumatiky pro jezdce, kteří požadují maximální přilnavost, snadnou ovladatelnost a stabilitu při vysokých rychlostech. „Sport Force+ je oblíbenou volbou náročných jezdců, kteří v této třídě hledají přilnavost, přesnost a sportovní výkon. Nová verze EV staví na silných základech a posouvá výkon pneumatiky na další úroveň,“ říká Gustavo Pinto Teixeira, viceprezident divize motocyklových a speciálních pneumatik. Verze EV, což znamená evoluci, by měla zajistit díky designu běhounu a použitým materiálům lepší chování ve všech směrech. Vícesměsová technologie by spolu s použitím zcela nových směsí měla nabídnout vyšší přilnavost v zatáčkách, lepší výkon při akceleraci ze zatáček a také při brždění. Nové pneumatiky Mitas Sport Force+ EV jsou dostupné od března ve čtyřech rozměrech 120/70ZR17 (58W); 180/55ZR17 (73W); 190/50ZR17 (73W); 190/55ZR17 (75W).

Druhá novinka je specificky zaměřená na závodníky a sportovní jezdce maloobjemových tříd. Mitas Sport Force+ RS je od března v nabídce ve dvou rozměrech, 110/70ZR17 (54W); 140/70ZR17 (66W), ve kterých díky nově vyvinuté měkké závodní směsi nabídne velkou porci přilnavosti, dobrou kontrolu prokluzu a optimální velikost kontaktní plochy na tratích různých kvalit s rozličnými suchými povětrnostními podmínkami.

My jsme dostali do testu základní pilíř této řady, tedy sadu pneumatik Mitas Sport Force+, která určitě dokáže zaujmout svou cenou. Kompletní sadu pneumatik v rozměrech 120/70ZR17 a 180/55ZR17 seženete lehce přes 4000,-. Sadu nových Sport Force+ EV pak seženete v průměru o cca šest stovek dráž, což je i tak super cena. Sám jsem na Mitasky hodně zvědavý, protože už jsem o nich leccos slyšel a většinou šlo o pozitivní slova. Až se pneumatiky projeví, můžete se těšit na jejich zhodnocení.

Informace o redaktorovi

TZ - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Autoři článku obdrželi prémie 5 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):
Související firma
  • Mitas, Trelleborg Group

    Mitas, součást skupiny Trelleborg Group, je jednou z předních evropských značek motocyklových pneumatik s desetiletou tradicí v průmyslu. Máme vlastní laboratoř, know-how v oblasti výzkumu a vývoje a vývoj vlastních sloučenin. Všechny naše pneumatiky před uvedením na trh procházejí přísnými testo...
TOPlist