Kterak jsem poprvé cestoval do rozvojové (?) země a (ne) potřeboval asistenci...

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Dilv (4) napsal 02.04.2024 v 11:55

Navzdory všem komentářům ke sjeté pneumatice - dopadl jsem před několika lety naprosto stejně, a to směrem do Itálie. Vyráželi jsme jen na čtyři dny a byť nevypadala úplně nově, dávala naději, že vydrží - tato naděje se ale pak s každým kilometrem ztrácela
Nejdříve jsem píchnul už 40 km od domova a potom jen sledoval a počítal, kolik vrstev se v tom plášti vlastně schovává.
Avšak zkušenost s asistencí naprosto stejná - nemáte poruchu, nemáme co "asistovat" -> plaťte a starejte se sám. Nakonec jsme projeli Rakousko, Slovinsko a přes Stelvio zpět, na gumě najel skoro další 2500 kilometrů a pro jistotu jsem moto odstavil až asi 300 km od domova.
Každopádně moc díky za článek, chystáme se letos na stejná místa a tudíž moc díky za názor a postřehy!

IchBinMartin (23) napsal 13.01.2024 v 18:01

Jazdis okruhy v Indianopolise? Alebo mas krivy ram?

Gilless (274) napsal 13.01.2024 v 15:57+4

Transalpina tě zklamala? Jako vážně? Pro nás to loni bylo největší překvapení cesty a lepší svezení než Transfagaraš, na kterej jsme se těšili mnohem víc. Uznávám, že ta severní část TA až ke dvěma offroad zatáčkám taková pecka nebyla, zato ta jižní část až do Novaci byla přímo fantastická

jawasy (56) napsal 12.01.2024 v 12:34+1

Sto lidí sto různých zkušeností. Já patřím asi k nadpoloviční většině která má ty dobré. Od r.2012 co jsem tam byl poprvé se tam mnohé změnilo a každý ať posoudí sám zda k lepšímu nebo horšímu. Většina těch co jezdí enduro si budou naříkat že už nemohou do přírody jako dřív a že se i v nejzapadlejších koutech této krásné velké země na cesty leje asfalt.
No pokrok nezastavíš, ale pořád je tam co objevovat. Proto se tam rád vracím i já. Díky ?

docent (64) napsal 12.01.2024 v 11:32

Děkuji autorovi. Ačkoli titulek vypadal "hrozivě", konečně zase další člověk, kterej netrpí zaprděným čecháčkovstvím a netvrdí, že Rumunsko je Balkán (pochybovači nechť si zjistí, kde je Balkán) a že je špinavé, zaostalé a nejspíš vás tam okradou a zavražděj
Myslím, že rumuni to vzali po odchodu komunismu do rukou lépe, než my.
P.S.
V Rumunsku jsem byl 14x v rozmezí (1983 - 2019) takže si nafoukaně myslím, že můžu trochu hodnotit.

Snowball (25) napsal 11.01.2024 v 21:34

Zajímavej cestopis, díky za něj.
A taky moc zajímavě sjetá guma, to jsem ještě neviděl. Jak se to stane, že se guma sjede takhle na jednu stranu?

Targus (429) napsal 11.01.2024 v 13:41

duduk

Pro mne hezká vzpomínka na "jiné" časy, kdy bylo nebe modřejší a tráva zelenější.

Už zbývají jen ty vzpomínky, kterých tak nějak podezřele ubývá...

Karel750 (5) napsal 11.01.2024 v 09:36+5

Taky jsme byli v Rumunsku na dva týdny, projezdili jsme tam toho docela dost. Musim ale říct, že Alpina nás bavila mnohem víc, než Fagaraš. Na Alpině byl krásný povrch, krásná příroda, výhledy a dokonce jsme na vrcholu Alpiny přenocovali. Na Fagaraši byl krásný akorát ten známý pohled zeshora dolů na ty zatáčky, ale to je tak všechno. Každopádně se tam určitě vrátím a obě cesty projedu znovu.
Jinak volat asistenčku, že mám ojetou pneumatiku, ať mi zařídí výměnu, to by mě snad ani nenapadlo

Rohal (61) napsal 11.01.2024 v 09:03

Dyť do říkám.
Při cestě tam zastavit se v Turdě, ubytovat se v Câr?i?oara, 2 x tam i zpět Transfarfas, na cestě zpět přes Transalpinu do Banátu na 3 dny a pro Rumunsko stačí.

Já jel loni ještě dál přes Srbsko do Černé hory ale to je na delší. My důchodci na to máme čas.

berry78 (145) napsal 11.01.2024 v 08:38

V Rumunsku jsem byl již několikrát a rád se tam vracím ... Nikdy žádný problém. Jen s tím jídlem nesouhlasím.. většinou jsem se jen najedl .. nikdy ale nepochotnal. Ale možná jen špatně vybírám kde jíst . Jinak vyject na takhle dlouhou cestu s gumou před smrtí byla píčovina ... ale to už víš sám . Jen mě překvapilo jak nerovnoměrně jí máš ojetou ... jen levou půlku . Tak hlavně ať už je jaro . Sílu a čest

JJNN (58) napsal 11.01.2024 v 08:23

Jak píšeš, hodně se v Rumunsku změnilo a řada hrůzostrašných historek o Rumunsku patří už jen k pivu. Stále se chystám popsat moje motocesty do Rumunska v letech 1978, 1982 a 1983 a tam bylo vše co už tam dnes není. Dálnice jen mezi Pitesti a Bukuresti, žebráci a somráci vylézající z křoví, problémy s pneu, které se nevyřešily, problémy s benzinem a olejem, slintavka a kulhavka skotu, takže motorky museli na hranicích projíždět hlubokým a dlouhým brodem s dezinfekcí. Jídlo nebylo drahé, protože nebylo skoro žádné. Kámoši najeli skoro 200 km než sehnali chleba. A to bych mohl dál pokračovat ve výčtu. Ale snad mne tvůj cestopis donutí sepsat a dát na motorkáře moje cesty do Rumunska a Bulharska v minulém století. Obzvlášť když teď venku mrzne jak sviňa a je ho... co na práci. Měj se fajn a přeji ti(vám) mnoho dalších pěkných moto kilometrů. Díky za cestopis.

mirechd (64) napsal 11.01.2024 v 06:24

mirechd (64) napsal 11.01.2024 v 06:17

Pekne a výstižne napísaný cestopis,pekné miesta.Nebudeš veriť ale takmer tú istú trasu sme absolvovali vlani /Alpina,Fagaraš,Brašov,Constanta/..super,tam sa ešte chcem vrátiť.S podobným servisom /pneumatika/ som mal problém pred vlani v Rostocku,ale všetko sa vyriešilo.Prajem veľa šťastných kilometrov v sezóne.