Sen končí v Marrákeši

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

helioland (0) napsal 19.09.2023 v 13:54

Chlape, respekt. Ať to srůstá.
Nečte se to hezky, ale holt kolem sebe ty plechy nemáme, a denně se nás někdo pokouší zabít.
A pokud pořád pokukuješ po motorkách, tak nevěš hlavu. řazení pata-špička neni úplne k zahození, a na to stačí i kopyto (trochu jsem to zkoumal, páč před pár msícema mi hrozilo že přijdu o nohu pod kolenem) Nebo nějaké moto s automatem.

mirechd (64) napsal 09.08.2023 v 07:42

Sakra..ťažko sa mi to čítalo,ale si borec kámo.Palec hore ako si to zvládol,prajem skoré uzdravenie a veľa šťastia.A ten skúter..to je v pohode,dve kolesá sú dve kolesá..

dejw (1) napsal 02.08.2023 v 20:37+1

Ahoj, tak jsem si přečetl článek a poté komentáře a viděl fotku pro silnější povahy... Jsi teda hustej ! Především bych ti chtěl poděkovat za článek, člověk si hned uvědomí jaké má štěstí a hned si začne vážit i toho málo co má, že je zdravej a živej. Přeju zdraví a at se daří a je lépe

JardaBar (166) napsal 02.08.2023 v 11:58

Je to těžký, ale mohlo to dopadnout hůř. Přeju pevné zdraví a ať je lépe.

k2j89 (25) napsal 30.07.2023 v 16:29

Tohle nikdo nechce zažít. Jsi borec jak jsi to zvládl a jak to zvládáš. Zdravím i skútry, takže pokud pojedeš na skútru, určitě Tě pozdravím, ale věřím že se vrátíš na motorku

Joepepek (6) napsal 28.07.2023 v 14:35

Drž se chlape.

ErkoPeťa (0) napsal 26.07.2023 v 15:35

Diky, ze jsi se o svuj pribeh podelil. Preji Tobe i Tve rodine hodne sil.

navivan (4) napsal 26.07.2023 v 13:26+1

Toto jsou boty mé dcery a já jel v naprosto stejných. Krosové jsem nechal doma, protože na tak dlouhou cestu jsem potřeboval něco pohodlnějšího a univerzálnějšího (chození po městě apod.). Platí přímá úměra, že čím je bota (i ost. výstroj) bytelnější, tím je bezpečnější. Ale platí též nepřímá: nepohodlná výstroj po určité době odvádí pozornost od jízdy. V mém případě by mi ani okované krosové boty nepomohly, ty poslouží dobře při kopnutí do stromu či patníku, ale součtová rychlost min. 160 km/h by byla i na ně moc - viz další obrázek. Dávám ho pod link a upozorňuji, že není pro slabší povahy.
Foto je krátce před operací po oloupání zbytku boty. A to většinu síly nárazu zachytila stupačka! Bota by musela mýt bota podrážku z desítky plechu, případně moto mít delší stupačku - ale tam bych se bál jejího zlomení. Takže opravdové bezpečí je jezdit v tanku.

pozn. k dřívějšímu dotazu: možná na skútru mně nebudou zdravit motorkáři, zato už teď se zdravím na ulici s vozíčkáři a berlaři...

dafikk (45) napsal 25.07.2023 v 16:01

Smutné čtení Hodně štěstí

Pája19 (2) napsal 24.07.2023 v 17:36

Taky mi z toho článku není dvakrát do zpěvu. Hlavně se to může stát každýmu, když se okolnosti blbě sejdou. Přeju hodně sil, hlavně těch psychickejch. Mě by to asi dost položilo.
Můžu se zeptat (možná trochu nevhod)na boty, jaký jsi při bouračce měl? Myslím, že nejednomu z nás by to pomohlo při rozhodování, jestli jet v teniskách (vídám často), nebo jestli investovat do něčeho pořádnýho.
Ještě jednou přeju hodně vnitřní síly.

Vikou (0) napsal 23.07.2023 v 01:37

Jsi frajer. Je to velmi smutný příběh, ale bohužel i takové věci se mohou stát a je důležité o nich informovat. Doufám, že jsi v pořádku. Držím palce.

eibenberger (29) napsal 22.07.2023 v 12:10

tak to je mi skutečně líto, ztráta části dolní končetiny je výrazný zásah do integrity těla. Pokud budeš pokračovat v ježdění , tak nejspíš na skůtru, tak se připrav, že Ti na silnici mnozí přestanou odpovídat na pozdrav. Přeji brzké uzdravení v rámci možností...

Kybergreg (88) napsal 21.07.2023 v 22:47

V Maroku jsem byl, pravda bylo to před 22 lety krátce po sundání WTC letadly a byl jsem tam jen jako běžný účastník zájezdu autobusem, ale teda dopravní provoz v těchto zemích je fakt žrádlo. Je to dané mentalitou, tak jak jsou ti lidi často pohostinní a milí, stejně rychle dokážou přejít do vražedného nepřátelství a zrovna tak rychle dokážou vymyslet a zrealizovat kokotiny, u kterých by se běžný středoevropan dvakrát nerozmýšlel a svému dítěti (který se právě rozhodlo stejnou kokotinu realizovat) by dal výchovný záhlavec. Prostě v určitých ohledech jsou trochu jako děti a nevíš dne ani hodiny, kdy tě to postihne.
Chlape, držím palce, ať se z toho dobře vylížeš. Zajímalo by mě, jestli by chirurgové v ČR zvládli tvou nohu zachránit.
Mě by z toho asi trefilo. Jedna věc je, když si za to člověk může sám, a druhá, když se vyválí kvůli nějakýmu kokotovi a nemůže s tím nic udělat. Často pak uvažuju, jestli s tím neseknout, a jezdím o to obezřetněji (a tedy nudněji).

Finč (89) napsal 21.07.2023 v 07:21+1

No, nějak mě nenapadaj slova. Jen je mi to strašně líto a přeji bezké uzdravení! Drž se

navivan (4) napsal 20.07.2023 v 22:42+2

Děkuji za vlídné a zároveň velice trefné a výstižné komentáře! Už jsem z nejhoršího venku (kotník mi patrně zůstane), ale teď se mi udělalo ještě lépe.
A na všem zlém vždy něco dobré - mám konečně spoustu času a klidu a tak jsem se začal učit francouzštinu pro samouky, abych při příští návštěvě západní Afriky lépe splynul s okolím.

Pepa95 (3) napsal 20.07.2023 v 14:04+3

Věru jímavé čtení. Právě jsme něco odjezdili v Asii, naštěstí bez problémů, v minulosti tam již také podobný příběh proběhl a pak je to hodně o štěstí. Které ty jsi naštěstí měl a pomoc byla v dosahu.
Ony se někdy ty zdánlivé drobnosti tak blbě protnou...
Přeji ti, ať se vše brzy vrátí k normálu a znovu na znak vítězství osedláš stroj! A pochopitelně, ať někdo rychle vynalezne ještěrčí kapičky, po kterých vše bleskem doroste zpátky!!!
Hodně energie, myslíme na tebe

motorbreath (491) napsal 20.07.2023 v 12:53+1

Těžká situace. Držím pěsti, ať se z toho vyhrabeš co nejlíp

vilemx (228) napsal 19.07.2023 v 16:08-1+1

Tento cestopis by měl být povinnou četbou před odjezdem do jakékoliv Tramtárie, kde živelnost tamních obyvatel na celé čáře vyhrává nad alespoň elementární bezpečností.

Taková situace mívá jen dvě bezpečná řešení:

1) na hulváta je objet (a ujet) - klidně do protisměru přes plnou nebo i na zákazu, a to alespoň dvojnásobnou rychlostí (ideálně jim předvést max. zrychlení), a rozdílem třídy jim ukázat, že nemají šanci. To i ty jejich horké hlavy uznají porážku a dál si cizince nevšímají,

2) na přizdisráče to zaklapnout, nechat se předjíždět a šinout se tak pomalu, aby si šlo kolem sebe stále vytvářet bezpečný prostor, a hlavně aby místňáci měli pocit vítězů. V příhodný okamžik pak lze použit postup dle bodu 1) a zmizet.

losminos1 (1) napsal 19.07.2023 v 16:08+1

Chlape respekt ! a zaroven vdaka ze si sa podelil aj s takymto zivotnym zazitkom !
Asi by sa patrilo zverejnit viac podobnych pribehov, aby si bol kazdy pred jazdou vedomy co sa moze stat a mal dostatocny respekt.
Velakrat si jazdec nieje sam na vine.

Prajem do buducna vsetko dobre.

Mellington (1) napsal 18.07.2023 v 11:03+1

Ako chlape klobúk dole, ja som sa vrátil z Maroka pred dvoma týždňami a táto predstava ma mrazí a mrzí.
Boli rôzne situácie ale furt mi to prišlo bezpečnejšie, než na SK.
Držím palce v zotavovaní a veľa síl do života!

Sakalve (1) napsal 17.07.2023 v 23:05+1

Cítím z autora sílu, tuším, že nezanevře, pořídí železnou nohu, motorku s automatem a ještě nám napíše o nových motodobrodružstvích!

Valkyria1520 (9) napsal 17.07.2023 v 22:17+1

Nenachádzam slov.....Drž sa chlape!

bruttopyr (396) napsal 17.07.2023 v 18:39+1

Drsné... přeji Ti brzké uzdravení a i nadále hodně optimismu!

Obycejny_clovek (324) napsal 17.07.2023 v 15:11+4

Respekt.
Četl jsem to a mrazilo mě.Člověk se díky mediím s podobnými věcmi potká, ale tady na motorkari.cz to není moc časté.

Pokud existuje možnost, jak přispět nebo pomoci s novou situací, myslím, že nebudu sám, kdo by se rád podílel.

Přeji štěstí, zdraví a rychlou adaptaci na nové podmínky v životě osobním i motorkářském.

kehaj (19) napsal 17.07.2023 v 10:31

Nevím jak slovy vyjádřit svoji úctu než přáním "hodně štěstí".

traki (121) napsal 17.07.2023 v 08:46

No ty kráso, mám z toho čtení záda jako ježek, tahle dovolená byla katastrofa pro všechny. Drž se chlape.

mrkvojed (42) napsal 17.07.2023 v 08:22+1

chlape drž se, tohle je asi ta věc, které se všichni podvědomě bojíme....uf, muselo to teda bejt...přeji co nejlepší návrat " k normálu" v rámci možností...jinak k cestopisu, pěkný jsou to popisky fotografií...obdivuji, že se k tomu takhle v klidu dokážeš vrátit...

banditt (80) napsal 17.07.2023 v 08:07+1

Zdravím,
to je síla! Díky, že ses o to takhle podělil. Musí to být těžký, ale z toho, jak to píšeš, to vypadá, že ty nebudeš žádnej posera. Přeju Ti, ať se v rámci možností dáš co nejdřív a nejvíc do pořádku!

.Eddie. (5) napsal 16.07.2023 v 18:45+2

Čumím jako puk, píšeš o tom jak kdyby jsis odřel koleno, je vidět že se z ničeho jen tak nepoděláš doufám že budeš brzo dobrej a rychle se naučíš fungovat za nové situace

callowsick (463) napsal 16.07.2023 v 14:45+2

Drsný… ať to zvládneš co nejlíp !

Předchozí
1 2