Alpy 2018 - to nejlepší z Dolomit

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

xPeHa (4) napsal 16.12.2020 v 09:10

catmanPV (4) napsal 05.08.2019 v 21:47

já jsem to plánoval třeba takto s použitím Googlemaps a bylo to super. Stelvio červnová neděle po 16.hodině poloprázdné, GG v pondělí cca v 19hodin prakticky sami :) https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1Lj8FFbtMSFSzCvS0IJOgJuTeo4w&ll=46.81868456907756%2C12.90131232128914&z=8

durino (4) napsal 26.02.2019 v 19:21

za mna

Mohlo by to byt sice podrobnejsie ale toto je na druhu stranu taka akurat dlzka ku kave v praci. Dlhe cestopisy citam vecer v klude a taketo kratke super pobavia v robote. Diky kazdemu, ktoremu sa chce aspon nieco napisat.

Ales600 (54) napsal 10.02.2019 v 12:43

Pěkný rádi se tam vždy vracíme na klasický týdenní tripík

set300 (2) napsal 09.02.2019 v 09:56

Děkuji autorovi za pěkný a hlavně inspirativní cestopis. Loni jsem byl také v části Dolomit, ale nebyl jsem příliš připraven, a tak jsem si dal "jen" Stelvio, Gavia, Tonale, Kateřinu a okolí a Lago di Garda.
Díky tvému popisu a označení sedel a mapky si to na letošek zkusím podobně naplánovat tzn. v centru ubytování a pak dělat okruhy.
Takže ještě jednou DÍKY

Brukev (853) napsal 08.02.2019 v 20:09+1

Myslím, že je super ( jak už tu někdo psal ) vyzdvihnout i některá konkrétní Pasaa. Když jsem byl v IT poprvé, tak jsem je prostě minul a když už tam člověk je, tak je to prostě pak škoda ... i když každý má rad něco jiného, takže to vzdy bude dost subjektivní a roli hraje i počasí... takže si je pěkně sepsat a projet všechny

Finč (89) napsal 08.02.2019 v 07:00

Pěknej vejlet se super partou Dolomity jsou krásný a rád se tam vždy prostřednictvím fotek (ať už letních nebo zimních) vrátím

Mara8993 (5) napsal 08.02.2019 v 06:14

Letos pojedu poprvé, podobných je tu opravdu nespočet a snad všechny jsem četl těším se

Hnilda (36) napsal 07.02.2019 v 19:54+1

Chlapy krásná práce Dolomít není nikdy dost a je tam krasně hlavně pro nové

StB (26) napsal 07.02.2019 v 19:32+4

Podle mě je tu srovnatelné množství cestopisů jak Balkán, Alpy, tak i exotické destinace a přečtu si s chutí každý i přes to že to není pokaždé nejlepší kvalita. Alpy a Dolomity jsou moje krevní skupina a letos se tam znovu podívám, takže jsem rád za každou inspiraci, nebo i vzpomínku na dřívější zážitky.

535xv (27) napsal 07.02.2019 v 18:59

Dolomity,moje oblíbená destinace,byl jsem tam xkrát a vždycky se tam každý rok rád vracím .

Tiratore (1) napsal 07.02.2019 v 14:32-1+2

Já osobně jsem rád za každý cestopis, který mi dá tipy na další cestu na prodloužený víkend. Na to jsou třeba ty Dolomity ideální. Co ale vždycky postrádám, tak jsou informace o silnici jako takové. GG je popsaný asi tisíckrát, ale nikdo už ale nezmíní, že je třeba lepší ho jet z jihu na sever (pokud teda nechci jezdit sem a tam), to samé Stelvio apod. To, že jsou tam výhledy je sice super, ale když se chci svézt ve svižnějším tempu, jsou důležité i další informace, které prostě z mapy vidět nejsou. Střídající se povrchy, stoupání, nebo v Rakousku oblíbené lepení sebemenší praskliny proužkem děsně klouzajícího asfaltu... I tak ale díky za ty tipy

31081 (679) napsal 07.02.2019 v 12:37+4

Souhlasím s( Brukev).Jasné jednoduše a obyčejně napsaný cestopis.Ale potěší. A zavídím vám tu partu lidí.Nám to vydrželo 2 roky

Pivko (85) napsal 07.02.2019 v 12:11+2

Teď jsem tam byl v lednu na lyžich. Passa všechny suché bez štěrku a z kabinky jsem pozoroval borce na bmw 1200 jak si to užívá . Slunce bylo celý týden jen asi -4C. 😊 . Sella ronda to je bomba jak v letě ,tak i na lyže.

Brukev (853) napsal 07.02.2019 v 08:49+4

Kruciš a já chtěl být první . Já Alpy miluju a každý cestopis mě tam jednoduše vrací. Ta místa jsem projel s klukama vloni ( některá ) a díky podobným článkům tam zase něktěrá Passa na příště přidám... to jest má funkce v partě. Nesouhlasím že ta místa všichni znají... neznají.. a je fajn někoho motivovat, že se to dá za pár dní zvládnout a je z toho zážitek na několik let. To vím, protože po loňském tripu, kdy kluci byli v Alpách na moto poprvé ( jsou to také otcové od rodin ), se pro ně motorkaření naprosto změnilo... no každý podle svého.
Na Pasoo Falzarego podle mě prší pořád... vloni jsem tam byl 2 x ( jednou na kole a po druhé na moto ) a lilo pokaždé .
Takže za mě jen tak dále a některá místa si píšu... já to tam totiž vááážně mám rád
Speciální pozdrav Dukaťákovi

jets (522) napsal 07.02.2019 v 08:21+1

u cestopisů z Alp není problém že jsou z Alp (nebo z jiné blízké profláknuté destinace), problém je, že jsou většinou napsané blbě...
Prostý popis jeli jsme tam a tam, snídali jsme, obědvali a večeřeli, ubytování bylo dobré/špatné je prostě na cestopis málo, pokud se píše o místech které všichni znají.