S medvědem na Stromu aneb přes Balkán až do Řecka

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

yamat (1) napsal 05.04.2024 v 17:35

Ahoj Míro, diky za pěkný vyprávění Právě jsme to Dášou dočetli a rádi zavzpominali na lonsky červen. Dlouhá cesta a spousta zážitků.
My jsme ti na malým GS cos potkal pod jezerem v Albanii. Taky jsem o našem putování sepsal cestopis. Musime zajit na Hrázku na pivo a pokecat

IchBinMartin (23) napsal 21.03.2024 v 21:06+1

To cestovanie a fotky plysakov, ktore robili azijske dorastenky mi uz pred 20 rokmi pripadalo sibnute. Ale aby toto a teraz robil 40 rocny chlap, to sa mi zda uz uplne uchylne. No ale kazdy sme iny.
Inac cestopis je pohodovy, pekne fotky, len vzhladom na to, co tam mam pojazdene mi pripada, ze niektore fakt pekne veci si vobec nespomenul, asi ta nahanal (plysovy) medved.

majky72 (131) napsal 21.03.2024 v 20:23+1

Inak vodopády Kravica. Odstavim moto a idem pozrieť k pokladni a chalan za okienkom mi hovorí motorkári majú vstup zdarma aj z motorkou tak som sa tých niekoľko desiatok metrov dolu k vodopádom viezol ako pán a durmitor. To že si zmokol je normálne bol som tam niekoľko krát motorkou aj autom a vždy ma chutila burka a ráz (prvý krát) tam bolo asi 6 stupňov, mrholilo a bola hmla takže sme ani nevedeli poriadne kde sme v lete. Našťastie sme boli kabrioletom a mali dolu strechu tak sme si to aj tak užívali a boli sme tam sami

majky72 (131) napsal 21.03.2024 v 19:23+1

V meste Jajce je hlavne zaujímavý vodopád rovno pod hlavnou cestou ktorý si pravdepodobne minul keďže ho nespomínaš ;) kveten, červen (máj, jún) to už idem na druhý trip :D takže to sa fakt už dá bez problémov. Prvý robievam tak marec, apríl (brezen, buden) podotýkam že zvyknem nosiť stan spacák a pekne byvakovať niekde ;).
Práve na budúci týždeň vyrážam dolu na juh do Slovinska......... samozrejme pod stan a spacák :)

Karif (0) napsal 20.03.2024 v 13:26

Perfektně napsané, letos plánuji něco podobného, Mohl bys mi prosím tě poslat podrobnější záznam trasy?

Košo (47) napsal 18.03.2024 v 14:35+2

Super cesta, organizace, čtení...moc hezké, vidět, že si to užíváš. Jen tak dál.
Taková zkušenost. Banja Luka se dá trochu objet po krátké dálnici, docela levné. Není to moc mororkářské, ale město je hrůza. Jel jsem to tak více krát.

Dilv (4) napsal 18.03.2024 v 10:23+2

Zrovna včera jsme s přítelkyní změnili letošní plán - Normandie ještě počká, jedem jihovýchod Evropy. A ejhle, Tvůj cestopis, jako by to správné rozhodnutí chtěl potvrdit
Moc hezky napsáno a spousta tipů, díky moc! Tu a tam jsem se v některých místech ztrácel (a nenašel je na mapách), ale i tak super počtení.
Neměl bys někde odkaz na trasu-mapu, prosím?

Ať se daří i dál, kolama dolů a třeba se někde pozdravíme na cestách...

mrkvojed (42) napsal 18.03.2024 v 10:12+3

Ahoj, cesta tedy parádní a pěkně oddechově psáno pár stejných míst jsem loni projel také a stejně jak tobě moc se mi tam líbilo (Durmitor, cesta Bosnou, Skadarské jezero) a bordel v Albánii mě přiváděl do úžasu stejně jak tebe tak ať to frčí a kolama dolů

DavyŠtoky (4) napsal 18.03.2024 v 07:43+4

Další chycený Balkánem.
Gratuluji.

mirechd (64) napsal 18.03.2024 v 07:09+3

Pekne napísané,veľa príjemných zážitkov.Chybičky v cestopise,to je to najmenej...jedná sa o svoje prežité a svoje navštívené miesta ktoré považujeme za vhodné. Palec hore. Mimochodom tento rok mám naplánovanú podobnú trasu na Balkán,rozdiel len prejazd cez Maďarsko,Srbsko,Macedónsko.

prebla (89) napsal 17.03.2024 v 12:12+7

No já nehledám v cestopise chybyčky,naopak hledám to krásné a toho byla většina...Jsi BOREC !!!

francuz (-5) napsal 17.03.2024 v 09:19-5

neodporúčaš most v Mostare?si robíš srandu

mesto Corfu?take existuje?asi Kerkyra
mesto Loanina?to je kde?
dáš si prácu s cestopisom a takéto chyby?