reline_unorJarda Šíma: První stoFka na Africe Twin za 18 měsíců

Ve čtvrtek 19.7. uspořádala společnost K2 moto na své nové prodejně Honda na Vrbovce setkání s motocyklovým novinářem, dobrodruhem a cestovatelem, Jardou Šímou. Za účasti novinářů, partnerů a přátel, aktuálně oslavil 100 000 km na motocyklu Honda CRF 1000 L Africa Twin, najetých v rekordním čase necelých 18 měsíců.

Kapitoly článku

„Moje spokojenost s tímto modelem má kořeny už v předchozím testu XRV 750, se kterým jsem najel 200 000 km“, tak těmito slovy začal Jarda svůj půlhodinové povídání, které doprovázela slideshow jeho fotografií z posledních cest.

Nová Africa Twin už stačila prokázat svoji odolnost při loňské cestě Sibiří na nejvzdálenější po ose přístupné místo Ruska – Magadan a i zpáteční cesta Mongolskem, převším pouští Gobi ukázala přednosti tohoto modelu. Letos v dubnu si Jarda „vychutnal“ s Africou také Afriku, když dojel na „posvátné místo“ všech milovníků off-roadu – Růžové jezero v Senegalu, někdejší cíl slavné Rallye Dakar.

Je třeba upozornit, že těch 100 000 km je teprve třetina Jardova plánu najet s tímto modelem 300 000 km a proto také hned po skončení akce odjel do Skandinávie za poznáváním nových míst a zdoláváním dalších kilometrů.

V další části příjemného odpoledne připravili partneři a podporovatelé dlouhodobého testu Jardovi překvapení. Na improvizovaném podiu se vystřídali Lukáš Kosina za společnost Motopoint (velkoobchodní distributor náhradních dílů a doplňků), Adam Vágner (oblečení RST) a Tomáš Uglaj, zástupce značky Devold, kteří poděkovali Jardovi za dosavadní propagaci jejich značek a předali mu zboží, které na svých dalších cestách jistě využije a ocení.

“Jardu podporujeme léta, mimo jiné proto, že nám pomáhá otestovat produkty ve velkém zatíženi a v krátkém čase. Například skvělé řetězy EK obstáli na výbornou, což bychom ale jinak zjišťovali s jinými lidmi několik let,” uvedla Lukáš Kosina s Motopointu.

V krásném odpoledni Jarda jistě všechny přesvědčil, že jeho slogan „Den, kdy nesedím na motocyklu, jako bych nežil“, není jen prázdná fráze a připomněl, že dosažení další životní mety – jeden a půl milionu kilometrů v jedné stopě, se blíží. „Jízda na motocyklu, je můj život, naplňuje mě radostí a štěstím, dokazuji, že co si člověk vysní, jde i uskutečnit a jsem rád za mladé následovníky“.

Informace o redaktorovi

TZ - (Odebírat články autora)

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (21x):


TOPlist