reline_unorAlbania events

Taky vás už nebaví sedět zavření doma? Jenže kam v době lockdownů vyrazit a neuváznout v karanténě? Do Albánie! Po příjezdu nemusíte do karantény a můžete se volně toulat albánskými horami. Ano, tento článek je PR, ale napsal jsem ho pro svého výborného a letitého kamaráda Edvina, který je ředitelem Albania Rally a Motorsport Club Albania. A taky pro vás, abyste utekli ze šedi všedního života.

Edvin Kasimati pořádá několik akcí - „eventů“. Všechny akce jsou vhodné pro terénní motorky, čtyřkolky, některé akce jsou i pro SSV, auta a některé i pro all-road moto, tedy cestovní endura.

Albania Rally

Vůbec nejtěžší a dnes už poslední pořádná cross country rally v Evropě. Sedm dní ostrého závodu! Náročná akce plná adrenalinu, kterou můžu doporučit jen pro zkušené jezdce. Rally prověří fyzické a navigační schopnosti jezdce a přípravu motorky. Není důležité jen tahat za plyn, ale hlavně navigovat podle roadbooku. Zažijete opravdovou velkou rally, starty za svítání, bloudění, vyčerpání, pocit vítězství z dokončení. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a dojet do cíle! Pro bezpečnost je zajištěné satelitní sledování a rychlá pomoc.

Na rally mě už nepotkáte, přestal jsem závodit. Ale potkáte tam spoustu známých jmen a mých kamarádů. Čeští závodníci startují na rally pravidelně každý rok už od roku 2010.

Albania Raid

Šestidenní nezávodní off-road výlet po Albánii – „out-off civilisation“. Opuštěné hory, kaňony, pláže. Naprostá pecka, jasná trasa, převoz zavazadel, asistence a ubytování v hotelech.
Každý den jsou dvě různé trasy – A pro endura (EXC, 690), B pro all-road moto (cestovní endura), čtyřkolky, SSV a 4x4 auta

I mě dokázal Edvin překvapit a protáhnout místy, která jsem neznal. Jednou mě trasa v GPS, kterou připravil, vytáhla nekonečným výjezdem obrovským lomem na hřeben pohoří Nemertsika. Už jsem tam dříve byl, ale nikdy jsem nenašel, jak sjet dolů jinak než stejnou cestou zpět. Letos jsem měl v GPS bod „singltrack“. Sjezd po kozí stezce přes skály mezi jalovcovým křovím. Celou dobu jsem si opakoval „Musím věřit Edvinovi!“. Cesta zpět by ve skalách a suti byla nemožná. Uvěřil jsem a vyjel na sedle u vesnice Poličan, kde jsem si dal pivo!

Startuje se opět s odstupem jednotlivě nebo skupinkách. Ideální pro partu kamarádů nebo jednotlivce na učení roadbooku. A pro ty, co nechtějí bloudit. Denní etapy 150 – 300 km, 85% offroad. Máte možnost navigovat podle roadbooku nebo GPS. Terénní pneu a mousse důrazně doporučuji.

Illyria Raid

Nezávodní off-road výlet podle roadbooku nebo GPS přes sedm zemí za sedm dní. Projedete Řecko, Bulharsko, Severní Makedonii, Albánii, Černou horu, Bosnu a Chorvatsko. Ideální na trénink navigace podle roadbooku. Pořadatel zajišťuje přepravu zavazadel, ubytování v hotelech a asistenci. Prostě pohodový off-road výlet, kdy nemusíte bloudit, trasa Vás protáhne krásnými místy, které byste sami neobjevili a o nic se nemusíte starat. Startuje se v odstupech individuálně nebo po skupinkách. Motorky musí mít dojezd alespoň 160 km a buď roadbook nebo GPS. Nezbytné jsou off-road pneumatiky a doporučeny mousse. Pro bezpečnost mají všichni satelitní tracker. Denní etapy 250-350 km.

Je dost možné, že se na této akci potkáme. Sice se většinou toulám sám a spím pod širákem, ale převoz zavazadel a spaní v hotelu je prostě pohodička.
Vhodné pro skupiny kamarádů i pro jednotlivce, kteří se chtějí naučit navigovat podle roadbooku.

  • Termín: 8. - 16. květen, 18. – 28. září, 2. - 10. říjen
  • Vhodné pro: enduro, čtyřkolky, SSV
  • Odkaz: https://www.illyriaraid.com/

Via DINARICA SSV

Tahle akce je jen pro vozidla SSV. Trasa vás provede za osm dní neznámými divokými horami západního Balkánu – Chorvatsko, Bosna, Montenegro a samozřejmě Albania. Bahno, písek, kameny, brody, kaňony, hřebeny hor. Denně 180 – 250 km, 70 % off-road. Navigace podle roadbooku nebo GPS. Převoz zavazadel, asistence, luxusní hotely, opulentní večeře.

Tirana24Hours

24 hodinový off-road závod 800 kmn okolo Tirany. Vyzkoušej, co vydržíš! Čelovka nezbytná.

Epirus Mountain Bike Challenge

Pro milovníky MTB cyklistiky. Sedm dní, 4 země – Řecko / Albánie / Černá hora / Chorvatsko, celkem 730 km. Zajištěna přeprava zavazadel, ubytování v hotelech, asistence. Vhodné pro jednotlivce i skupinky kamarádů. Hard-taily, fully i elektrická kola. Navigace podle GPX nahraného do GPS nebo telefonu.

Albánie – off-roadový ráj

Můžete se také toulat Albánií jen tak, podle mého průvodce Albánie – off-roadový ráj, který je ale již beznadějně vyprodaný. V době psaní článku platil v Albánii zákaz vycházení 20 – 6 hod. Sám jsem tam ale v dubnu 2021 týden jezdil na motorce a zákaz vycházení nebyl problém dodržet. Po každodenní off-road porci 150 km a pár pivech jsem byl rád, že mě v osm večer vyhodili z hospody a šel jsem spát.

Případné dotazy piště na filip@weber.cz, hloupé dotazy budu ignorovat a na ostatní rád odpovím. Beba (www.bebaweb.cz).
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):


TOPlist