globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Jak se koukate na pokuty podle majetku?
29.8.2010 v 15:11
Tady mrknete

Bohati by meli veliky pokuty, chudi zase malinky pokuticky..co na to rikate hribecci moji?


Naposledy editováno 29.08.2010 15:13:06
Anketa: Jste pro urcovani vyse pokut podle majetku hrisnika?
Ano
67%
327
Ne
31%
151
Jeste nevim
3%
13

(reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 19:49 | Nahoru | #811
Ejs> Dobrou, než se to zase zvrhne...

1 reakcí na tento příspěvek Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 19:55 | Nahoru | #812
TomElefant750: Nazdar Tome, ale je docela možné, že tito lidé (jak nerad zobecňuju) nemají na svět tak černobílý pohled jako ty. Já naopak tvrdím, že humanitně vystudovaných lidí se zdravou morálkou je v politice málo! Kdyby však ti lidé, co se občas v minulosti opřeli o nějaký ten "paobor", třeba neexistovali, tak tu právě nemáš takový systém, který ti zaručuje relativně pohodový život (Přestože se v naší době post-demokracie spíše vracíme zpět do neo-feudalismu a o své výsady přícházíme). Víš kde a za jakých podmínek vůbec vznikl pojem demokracie? A proč zrovna všechny technické obory vychází z filozofie samotné?

Mega-CZ: Ano, je v pořádku, že Franta v garáži rozjel svůj kšeft. Pokud svoji práci dělá dobře a zákazníci jsou spokojeni, tak je to ok. Pravda, že moje teze by spíše pasovala na firmy většího kalibru, přesahující mezinárodní rámec. Proti poctivým živnostníkům nemám zhola nic, těch je potřeba stejně tak jako poctivých zaměstnanců.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 20:00 | Nahoru | #813

Ulv.: ...Studentovi, který tvými slovy studuje "paobor", jde o vyšší hodnoty než je jen zisk... ...A k čemu že jsou ještě ty paobory, filozofie, politologie, historie, sociologie atp. např k tomu, že právě lidé, kteří studovali tyto obory se stanou významnými v politice, nebo humanitárních hnutích, nejvíce viditelní jsou asi v třetím sektoru, tj. v občanské společnosti, která hraje zásadní roli v demokratickém politickém zřízení.


Popisuješ ideální studenty. Ale realita je taková, že většina dnešních studentů, studujících humanitní obory, na ně jde proto, že technické školy by nezvládli a chtějí "mít titul". Jejich cílem je pak zašít se v nějaké státem placené instituci s jistým platem, kde se neprodukují konkrétně měřitelné výsledky a nevyžaduje žádná osobní zodpovědnost. U těchto lidí nevidím žádný přínos pro společnost, naopak pouze vysávají její zdroje, které by šlo využít racionálněji.
Představ si extrém - dva stejné státy, v jednom deset miliónů podnikatelů, v druhém deset miliónů filosofů. Ten druhý bude mít nesmírnou intelektuální úroveň, ale ekonomicky se okamžitě sesype, protože bude neproduktivní. Školné by zajistilo, že filosofů bude jen tolik, kolik se dokáže uživit - ostatní by si vybrali jiné obory, protože by jim bylo jasné, že by se v takovém počtu nedokázali uplatnit.
Jak to dopadne, když se takoví studenti dostanou do řízení státu, je vidět například na Marku Bendovi. Nikdy nic pořádného nedělal, ze školy šel rovnou do politiky bez životních zkušeností, o titul se pokusil podvodem. Proč bychom mu měli platit vzdělání, když dokáže vyprodukovat pouze odpad?

(edit: Pro dnešek asi končím, tlačí mě čas)

Naposledy editováno 01.09.2010 20:00:32

1 reakcí na tento příspěvek Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 20:00 | Nahoru | #814
Ulv., muzes mi rozvest, jak nas neviditelna ruka trhu polozi na lopatky? Presne, konkretne, zadny polovymysly.

Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 20:04 | Nahoru | #815
Chapadlo: moment....

(reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 20:05 | Nahoru | #816
Ulv.> Máš pravdu v tom že veškeré zevšeobecňování není dobré. Mně prostě obecně připadá že zdravější pohled na svět mají lidé technicky vzdělaní. Další věc je že mně neskutečně štve, že se do politiky dostane spousta lidí kteří se nikdy neživili sami - a tím myslím buď práci sám na sebe nebo zaměstnání mimo státní sektor a jejich pohled na svět je tím značně ovlivněnej. Ale je to pochopitelně jen můj názor.
V tom že mně současnej systém zajišťuje relativně pohodovej život se rozhiodně neshodnem, současnej systém mně naopak šikanuje a háže klacky pod nohy - z mého pohledu čím míň státu, tím líp.
A můj dojem je že se dostáváme spíš do jakéhosi polosocialistického eurofašismu, nebo jak to nazvat.
Čau, Tom

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 20:24 | Nahoru | #817

Chapadlo>Ulv., muzes mi rozvest, jak nas neviditelna ruka trhu polozi na lopatky? Presne, konkretne, zadny polovymysly.

Ty jsi si nevšimnul že neviditelná ruka trhu řádí jako černá ruka???

(reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 20:26 | Nahoru | #818

Mega-CZ>Ty jsi si nevšimnul že neviditelná ruka trhu řádí jako černá ruka???



Tak vzhledem k tomu, ze je to oblibena formule pana soucasneho presidenta, ktera vse vyresi, tak asi radit musi. Pac je takovych veci, co musi zvladnout

Naposledy editováno 01.09.2010 20:26:34

1 reakcí na tento příspěvek Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 20:29 | Nahoru | #819
Zde to máš a ve faktech! je jenom malá část z knihy od Johna Greye - Marné iluze (Falešné představy globálního kapitalismu), doporučuji přečíst!!! Za chyby se omlouvám, přepis byl rychlý.

Neoliberální experiment na Novém Zélandu je nejambicioznějším pokusem tohoto století (před 20 lety má pozn.) o vybudování volného trhu jako sociální instituce. Experiment s volným trhem zavedený na NZ je v mnohem podobný strukturálním reformám vnucovaným rozvojovým zemím jako podmínka pro získání úvěru od nadnárodních finančních institucí. NZ však nebyl zemí třetího světa, ale vyspělým sociálnědemokratickým státem. Nová pravice působila neodolatelně, když nabízela radikální řešení ekonomických problémů, jajichž řešení nesnášelo odklad. Sociálně soudržné principy a dědictví keynesianských principů, bylo vytržené i s kořeny.

V červenci 1984 labouristé přišli k moci. Byly zrušeny regulace směnných kurzů, přes palubu byla hozena regulace cen, mezd, urokových měr, nájemného, úvěrů. Odstraněny byly dotace exportu, zrušeny dovozní licence a masivně snížená cla. Většina státních podniků byla privatizována. Došlo k odstranění dotací do zemědělství, v letech 84 - 87 došlo k odstranění státní podpory a ochrany. Státní nemocnice byly transformovány na komerční podniky a byly nuceny soutěžit se soukromými poskytovaly zdrav.péče. Školy vybíraly za své služby poplatky. Podmínky na vybírání soc.dávek byly byly výrazně zpřísněny, přičemž obyvytelstvo bylo rozděleno do ekon. tříd, podle kterých se určovala výška podpory. VŠECHNY státní služby byly podřízeny zákonmů trhu a funkce státu v oblasti soc péče byla zredukována. Výdaje na policii, soudy a věznice však rostly!

Za necelé se NZ s bašty intervencionizmu a sociální péče přeměnil v neoliberální ráj. Realná ekonomická a politická moc se vymkla z rukou státu. Občané byli zredukováni na spotřebitele na spíše ekonomickém, než politickém trhu. V roce 91 žilo 18 procent obyvatel za hranicí chudoby. Vzrůst nezaměstnaných a přitom selektivní snižování podpory, znamenalo vznik nové soc.vrstvy chudých, závislých na podporách. Byl to pravý opak hlásané politiky americké nové pravice. Ta praví, že chudoba a existence chudých tříd jsou produktem demotivujícího prostředí sociálního státu a nikoliv volného trhu. Zhoršily se podmínky zaměstnanců. Byly sníženy daně, z čehož profitovali zejména ti s nejvyššími příjmy. Nerovnost mezi třídami patřila k nejvyšším na světě. Deregulace NZ trhu otevřela zemi vůči neregulovaným kapitálový m tokům, které poskytly nadnárodní organizace, jenž se staly faktickou politickou mocí v zemi. Hlavním negativem NZ experimentu je ztráta sociální soudružnosti. Vláda má nyní jen minimální manevrovací prostor v jehož rámci může konat. Zvrat k sociálně přijatelnému stavu předreformní doby není možný během pár let, tak jak tomu bylo u neoliberálního obratu.

1 reakcí na tento příspěvek Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 20:37 | Nahoru | #820
Tom:
Souhlasím, pokud jsou v politice lidé co v životě nemakali, tak je někde chyba a jejich rozhodnutí jsou většinou mimo realitu. Ralativně pohodový život myslím ve srovnání s režimy minulými, totalita (i když ta pro mnohé byla nejpohodlnější), feudalismus, monarchie, království.

Mega-CZ: Bojím se toho až začne řádit na plno. Ona u nás řádila docela dost v době divokého západu na počátku 90 let. A možná začne řádit znova až se začne s tou "jedině možnou a správnou politikou" vyrovnaných rozpočtů a veřejných škrtů.

Želva_2: Je to spíše k pláči, než k smíchu. Aby jsme pak nedopadli jak mnou zmíněný NZ.

1 reakcí na tento příspěvek Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 20:41 | Nahoru | #821
Tome: Jen tak mimochodem, ještě si třeba poslechni něco (pro někoho asi nezdravého) od jednoho paoboristy: Radím shlédnout celé, i když to má nějakou tu minutku (vím, čas jsou peníze, takže pokud ten čas bude že).

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 20:49 | Nahoru | #822

rrss>Já psal, že nejlepší to bylo PO WWI a těsně po WWII.
Monarchii do toho taháš ty.
Samozřejmě si představuješ jako nejlepší stav něco jiného než já, sranda ale je, že krize, kterou si nepřeješ, nastala v krachujících kapitalistických USA i v krachujícím socialistickém Řecku.
To potvrzuje můj názor, že to jde do sra**k od 60. let.
Pokud jde o ochranu majetku, tak tatíček Masaryk nechal střílet do dělníků, nejen v Duchcově, to bys měl znát. Tenkrát se majetek chránil velmi ostře, ne jako dnes "máš majetek tak plať" a "ti, co nemají majetek, dostanou dávky u nás, v Británii, Kanadě (všude až na nás už jim to skrouhli, taky zajímavý fakt)".
Skutečně vždělaných lidí jsme před druhou válkou měli více než dnes. Proč získal Heyrovský nobelovku - jaké měl školy, schválně? Proč od té doby ticho po pěšině?
K tomu, že stav se může změnit - pokud jde o fungování PČR, budu jen rád.
Až vyjde lúza do ulic, a jako že vyjde, budeš se stejně muset ochránit sám.



Než budeš prosimtě něco psát, tak si nejprve nastuduj historii. Větší snůšku polopravd a nesmyslů už jsem dlouho nečetl. Asi tolik. Tvé názory a pohledy ti samozřejmě neberu, nicméně jako člověk vzdělaný v oboru ti je s řadou ostatních asi nepotvrdím A pokud ti jde o "skutečně vzdělané lidi", tak těch je dnes rozhodně více, než před válkou (jak první tak druhou), jenomže svět už je taky někde úplně jinde. A pokud ti jde o "skutečně vzdělané lidi" před rokem 89, tak jich taky nebylo málo, problém byl jenom v informační blokádě, což je pro vědu zásadní.. stejně mi to nedá... Masaryk nikdy do dělníku střílet nenechal

(reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:04 | Nahoru | #823

stassek>Než budeš prosimtě něco psát, tak si nejprve nastuduj historii. Větší snůšku polopravd a nesmyslů už jsem dlouho nečetl. Asi tolik. Tvé názory a pohledy ti samozřejmě neberu, nicméně jako člověk vzdělaný v oboru ti je s řadou ostatních asi nepotvrdím A pokud ti jde o "skutečně vzdělané lidi", tak těch je dnes rozhodně více, než před válkou (jak první tak druhou), jenomže svět už je taky někde úplně jinde. A pokud ti jde o "skutečně vzdělané lidi" před rokem 89, tak jich taky nebylo málo, problém byl jenom v informační blokádě, což je pro vědu zásadní.. stejně mi to nedá... Masaryk nikdy do dělníku střílet nenechal



"Masaryk nikdy do dělníku střílet nenechal" Vsak ja mu rikal, ze je to blbost, zda to opsal z propagandy KSC, nyni to opakuje KSCM.

(reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:04 | Nahoru | #824

rancher>drzej>...budu se opakovat,ale to je jejich plus že v životě něco dokázali!!!! každej měl tu šanci..ty co tady povídaj ať platěj hajzlové, atd... tak akorát závidí....

Kecy, kdo neměl známosti z dob strany a vlády, se v podnikání daleko nedostal, bo ho ostatní sežrali, ale jinak tomu můžeš věřit dál, víra umírá poslední!



nebudu to řešit ale múj táta podnikatel je..a docela úspěšnej a nikoho za prdelí neměl..a tu šanci si najít kamarády v obrou má každej tod múj nazor

(reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:04 | Nahoru | #825

Ulv.>Tome: Jen tak mimochodem, ještě si třeba poslechni něco (pro někoho asi nezdravého) od jednoho paoboristy: Radím shlédnout celé, i když to má nějakou tu minutku (vím, čas jsou peníze, takže pokud ten čas bude že).



www.youtube.com/watch

Tak to bude lepsi

Naposledy editováno 01.09.2010 21:16:52

(reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:06 | Nahoru | #826
Ulv.> "Ralativně pohodový život myslím ve srovnání s režimy minulými, totalita (i když ta pro mnohé byla nejpohodlnější), feudalismus, monarchie, království."
No zrovna konstituční monarchie mi vůbec nepřipadá jako špatnej režim ve kterým by mi vadilo žít.
A kecy toho levicovýho intelektuála jsem vydržel poslouchat asi pět minut, tohle je přesně příklad člověka kterýho rozhodně nechci ani nepřímo platit ze svejch daní.
Čau, Tom

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:09 | Nahoru | #827
Ulv.> Ale tohle je pouze osobni nahled na realitu jednim autorem. Ja s tim nesouhlasim. Nemas to o nic opreny. Pokud mas zajem, tady mas 27 str. pdf s realnymi cisly, jak to ve skutecnosti bylo na NZ.Pravda o NZ Myslis, ze kdyz je zeme x let ve srackach, ze bude za 3 roky reforem bez problemu? Snad ne.

Dalsi argument?

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:16 | Nahoru | #828

1100Virago>Popisuješ ideální studenty. Ale realita je taková, že většina dnešních studentů, studujících humanitní obory, na ně jde proto, že technické školy by nezvládli a chtějí "mít titul". Jejich cílem je pak zašít se v nějaké státem placené instituci s jistým platem, kde se neprodukují konkrétně měřitelné výsledky a nevyžaduje žádná osobní zodpovědnost. U těchto lidí nevidím žádný přínos pro společnost, naopak pouze vysávají její zdroje, které by šlo využít racionálněji.



Myslím, že kdybys vyškrtnul všechny lidi a instituce, neprodukující konkrétně měřitelné výsledky, tak jsme ještě ve feudalizmu - protože konkrétně měřitelné výsledky neprodukuje např. školství, věda apod. což jsou naprosto klíčové sektory...

Navíc nevím proč, ale když slyším tyhle řeči o hajzlících studentech, vždycky mi přijde, že to dotyčný zřejmě sám prožil... Jinak by ho to totiž možná ani nenapadlo

1 reakcí na tento příspěvek Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:17 | Nahoru | #829
Co to je za vocasa na tom videu? Ten rika akorat to co chce, ale empirie mu kurva utika. Uz jen ten priklad s Nemeckem, kdy do sebe micha obdobi po sjednoceni a pred. Kdy po sjednoceni muselo zapadni davat rocne x set miliard marek na to, aby cely vyjebany socialisticky NDR neslo do prdele. To nema cenu. Ja se zase na par dalsich stranek odmlcim, akorat se vzdycky naseru.

(reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:18 | Nahoru | #830

stassek>Myslím, že kdybys vyškrtnul všechny lidi a instituce, neprodukující konkrétně měřitelné výsledky, tak jsme ještě ve feudalizmu - protože konkrétně měřitelné výsledky neprodukuje např. školství, věda apod. což jsou naprosto klíčové sektory...

Navíc nevím proč, ale když slyším tyhle řeči o hajzlících studentech, vždycky mi přijde, že to dotyčný zřejmě sám prožil... Jinak by ho to totiž možná ani nenapadlo



Zajimavy je, ze "tyhle řeči o hajzlících studentech" vetsinou rikaj ti, kteri kritizuji, kdyz nekdo mluvi o "hajzlících podnikatelich".

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:21 | Nahoru | #831

Chapadlo>Co to je za vocasa na tom videu? Ten rika akorat to co chce, ale empirie mu kurva utika. Uz jen ten priklad s Nemeckem, kdy do sebe micha obdobi po sjednoceni a pred. Kdy po sjednoceni muselo zapadni davat rocne x set miliard marek na to, aby cely vyjebany socialisticky NDR neslo do prdele. To nema cenu. Ja se zase na par dalsich stranek odmlcim, akorat se vzdycky naseru.



Nezlob se na me, ale tvoje empirie za 24 let bude jiste daleko bohatsi a nebude ti utikat...pracujes uz, nebo jsi student???

Ja nerikam, ze s tim docentem souhlasim (ve vsem), ale urcite si nedovolim nazvat ho vocasem. Nevypada nevzdelane nebo jinak hloupe...

1 reakcí na tento příspěvek Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:21 | Nahoru | #832
TomElefant750:

Z jakého důvodu ti nepřipadá konstituční monarchie špatná?

Logika věci, typu, že "to nevydržím poslouchat ani pět minut" dost odkrývá z tvého charakteru (neber si to osobně). Pravděpodobně bude problém s tebou vést regulerně seriozni diskusi, protože aby jsi mohl použít své argumenty, je tu nutný předpoklad toho, že tvé argumenty budou vyslyšeny. V případě, že nikoliv, nemá to cenu. A takhle ty k tomu přistupuješ. Vím, že pravda bolí a nepříjemné věci se poslouchají špatně. Diskreditovat oponentovy nepříjemné názory znamená zavádět do hovoru totalitní prvky.

(reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:31 | Nahoru | #833

Chapadlo>Ulv.> Ale tohle je pouze osobni nahled na realitu jednim autorem. Ja s tim nesouhlasim. Nemas to o nic opreny. Pokud mas zajem, tady mas 27 str. pdf s realnymi cisly, jak to ve skutecnosti bylo na NZ.Pravda o NZ Myslis, ze kdyz je zeme x let ve srackach, ze bude za 3 roky reforem bez problemu? Snad ne.

Dalsi argument?



No upřímně tenhle dokument mě vůbec nepřesvědčil, že reforma na Zélandu byla provedena dobře, a že by nešla udělat jinak a lépe, navíc to není ani podepsané. Výsledky reformy jsou příliš jednostranné, zajímalo by mě, kolikrát se zvedla životní úroveň 80% obyvatel (bráno od nejnižších příjmů), nakolik se zvedla konkurenceschopnost vědy a výzkumu, nakolik se zlepšila dostupnosst základní zdravotní péče apod. ...konkrétní čísla. Hádám, že všech těchto oblastech se Zéland zařadil k banánovým republikám

(reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:32 | Nahoru | #834
Ulv.> Osobně si to neberu, prostě tyhle kecy poslouchat nevydržím. Stejně máme evidentně zcela odlišný pohledy na svět, těžko jeden druhýho přesvědčíme - navíc naše vzdělání je evidentně vedeno jiným směrem, v sociologii a filosofii vzdělán nejsem a ani nemám zájem to studovat.
A dohadovat se o výhodách a nevýhodách různých zřízení by mohlo bejt fajn u piva, vzhledem k tomu že si stejně jen vyměníme svý názory na to u klávesnice fakt nemám chuť.
Navíc ty sám evidentně považuješ za pravdu to co vyhovuje tvým názorům, takže kecy typu "pravda bolí" si strč do řitního otvoru
Čau, Tom

Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:34 | Nahoru | #835
Chapadlo: To si mile rád přečtu, díky. Ten jeden autor (John Grey) je profesorem na European Thought na London School of Economics (čili žádný zarytý levičák to asi nebude...ajaj). Je to jen minimální přepis, ta kniha je regulérní vědecká práce složená z velkého počtu zdrojů. Mimochodem problém globalizace řeší velmi obstojně také u nás Václav Bělohradský (taky takový paoborista), nebo třeba Hauer, Valach.

Ten voceas z videa je profesorem sociologie na Ostravské univerzitě. V ČR jeden z mála jenž dělá sociologii stylem opravdu nabourávajícím mýty a iluze (vše také opřeno o seriozní zahraniční zdroje). Ale klidně se sním můžeš dát do diskuze. Však na konci videa - v příloze "diskuze" něco takového je možné shlédnout. Mě osobně je jedno jestli je někdo pravý nebo levý, důležité jsou myšlenky.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:35 | Nahoru | #836
Želva_2> Moje empirie je takova, ze studuju obor Hospodarska politika, ktery bych mel snad za 14 dni ukoncit. Druhou vysokou skolu snad ukoncim v lednu. K tomu pracuju 2,5 roku na polovicni uvazek. Jen ja osobne vim, kolik me to stoji sil a casu. Ale chci to tak. Svuj zivot podrizuju tomu, abych se mohl spolehnout sam na sebe. Ano, slovo vocas jsem pouzit nemusel.

EDIT: Mne se nelibi, kdyz sociologove, fyzici apod. mluvi o ekonomickych vecech, kdyz znaji jen svoji stranu mince.

Naposledy editováno 01.09.2010 21:37:37

(reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:42 | Nahoru | #837

EDIT: Mne se nelibi, kdyz sociologove, fyzici apod. mluvi o ekonomickych vecech, kdyz znaji jen svoji stranu mince.



Já jsem myslel, že všichni znají jen svou stranu mince - ekonomové tu ekonomickou a ostatní tu jinou

1 reakcí na tento příspěvek Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:42 | Nahoru | #838
Ale tome, ty pořád nechápeš, že já si rád vyslechnu názory s kterými nemusím souhlasit. Vůbec nechápu z čeho usuzuješ, že já mám svoji (definitivní) pravdu. Možná právě jen rád problematizuji pro někoho naprosto samozřejmé věci. To je vše.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:46 | Nahoru | #839

Chapadlo>Želva_2> Moje empirie je takova, ze studuju obor Hospodarska politika, ktery bych mel snad za 14 dni ukoncit. Druhou vysokou skolu snad ukoncim v lednu. K tomu pracuju 2,5 roku na polovicni uvazek. Jen ja osobne vim, kolik me to stoji sil a casu. Ale chci to tak. Svuj zivot podrizuju tomu, abych se mohl spolehnout sam na sebe. Ano, slovo vocas jsem pouzit nemusel.

EDIT: Mne se nelibi, kdyz sociologove, fyzici apod. mluvi o ekonomickych vecech, kdyz znaji jen svoji stranu mince.



No vidis, tak to jsi ve srovnani s tim panem hoodne malickej. Ne za bych byl o moc vetsi ja, ale studia uz mam zasebou a pri skole jsem pracoval nepravidelne (tj. ne kazdy mesic a den stejne, ale dle potreby) a to behem celeho studia (prazdninove brigady byly samozrejmosti i behem SŠ). Troufam si tvrdit, ze taky vim, co studium stoji (casu, penez a usili) a ze jsem sel studovat dobrovolne z podobneho duvodu jako ty (na soc. davky nebo starobni duchod, az prijde muj cas, skutecne nespoleham).

Mimochodem, nevim jak fyzici, ale sociologove maji k ekonomii rozhodne co rict. Uz jen proto, ze ekonomie puvodne jako veda neexistovala a byla soucasti (s filozofii a psychologii) prave spolecenskych ved, jako je sociologie...

Naposledy editováno 01.09.2010 21:47:52

Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:48 | Nahoru | #840
Chapadlo:

Ha, a právě k tomu nás vedli, aby jsme mohli zarytým ekonomům seriozně oponovat. Protože si expertní ekonomie s expertními ekonomy a jejich statistikami podrobila celou společnost. A jak to dopadne, když dáme příliš prostoru ekonomům a jejich číslům, tak toho jsme byli svědky u privatizace atp.

Ale co, pobavíme se, za něco to stojí a není to jenom o "ukaž kozy" ne?
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist