globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Jak se koukate na pokuty podle majetku?
29.8.2010 v 15:11
Tady mrknete

Bohati by meli veliky pokuty, chudi zase malinky pokuticky..co na to rikate hribecci moji?

Naposledy editováno 29.08.2010 15:13:06
Anketa: Jste pro urcovani vyse pokut podle majetku hrisnika?
Ano
67%
327
Ne
31%
151
Jeste nevim
3%
13

1 reakcí na tento příspěvek Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 20:29 | Nahoru | #1
Zde to máš a ve faktech! je jenom malá část z knihy od Johna Greye - Marné iluze (Falešné představy globálního kapitalismu), doporučuji přečíst!!! Za chyby se omlouvám, přepis byl rychlý.

Neoliberální experiment na Novém Zélandu je nejambicioznějším pokusem tohoto století (před 20 lety má pozn.) o vybudování volného trhu jako sociální instituce. Experiment s volným trhem zavedený na NZ je v mnohem podobný strukturálním reformám vnucovaným rozvojovým zemím jako podmínka pro získání úvěru od nadnárodních finančních institucí. NZ však nebyl zemí třetího světa, ale vyspělým sociálnědemokratickým státem. Nová pravice působila neodolatelně, když nabízela radikální řešení ekonomických problémů, jajichž řešení nesnášelo odklad. Sociálně soudržné principy a dědictví keynesianských principů, bylo vytržené i s kořeny.

V červenci 1984 labouristé přišli k moci. Byly zrušeny regulace směnných kurzů, přes palubu byla hozena regulace cen, mezd, urokových měr, nájemného, úvěrů. Odstraněny byly dotace exportu, zrušeny dovozní licence a masivně snížená cla. Většina státních podniků byla privatizována. Došlo k odstranění dotací do zemědělství, v letech 84 - 87 došlo k odstranění státní podpory a ochrany. Státní nemocnice byly transformovány na komerční podniky a byly nuceny soutěžit se soukromými poskytovaly zdrav.péče. Školy vybíraly za své služby poplatky. Podmínky na vybírání soc.dávek byly byly výrazně zpřísněny, přičemž obyvytelstvo bylo rozděleno do ekon. tříd, podle kterých se určovala výška podpory. VŠECHNY státní služby byly podřízeny zákonmů trhu a funkce státu v oblasti soc péče byla zredukována. Výdaje na policii, soudy a věznice však rostly!

Za necelé se NZ s bašty intervencionizmu a sociální péče přeměnil v neoliberální ráj. Realná ekonomická a politická moc se vymkla z rukou státu. Občané byli zredukováni na spotřebitele na spíše ekonomickém, než politickém trhu. V roce 91 žilo 18 procent obyvatel za hranicí chudoby. Vzrůst nezaměstnaných a přitom selektivní snižování podpory, znamenalo vznik nové soc.vrstvy chudých, závislých na podporách. Byl to pravý opak hlásané politiky americké nové pravice. Ta praví, že chudoba a existence chudých tříd jsou produktem demotivujícího prostředí sociálního státu a nikoliv volného trhu. Zhoršily se podmínky zaměstnanců. Byly sníženy daně, z čehož profitovali zejména ti s nejvyššími příjmy. Nerovnost mezi třídami patřila k nejvyšším na světě. Deregulace NZ trhu otevřela zemi vůči neregulovaným kapitálový m tokům, které poskytly nadnárodní organizace, jenž se staly faktickou politickou mocí v zemi. Hlavním negativem NZ experimentu je ztráta sociální soudružnosti. Vláda má nyní jen minimální manevrovací prostor v jehož rámci může konat. Zvrat k sociálně přijatelnému stavu předreformní doby není možný během pár let, tak jak tomu bylo u neoliberálního obratu.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

1.9.2010 v 21:09 | Nahoru | #2
Ulv.> Ale tohle je pouze osobni nahled na realitu jednim autorem. Ja s tim nesouhlasim. Nemas to o nic opreny. Pokud mas zajem, tady mas 27 str. pdf s realnymi cisly, jak to ve skutecnosti bylo na NZ.Pravda o NZ Myslis, ze kdyz je zeme x let ve srackach, ze bude za 3 roky reforem bez problemu? Snad ne.

Dalsi argument?
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist