WSBK – Pole position pro Sykese, Cluzela a Savadoriho

Superbike – Superpole (2)

Do druhého superpole nastoupilo dvanáct závodníků, kteří měli patnáct minut na to, aby zajeli nejrychlejší kolo a vyhráli první místo na startu. To samozřejmě může jen jeden, takže určitě ne všichni doufali v tak vysokou metu, ale čím blíže pozice na startu předním řadám, tím lépe. Po pěti minutách byl na provizorní pole position s časem 1'35,713 sekundy Leon Haslam (Aprilia Racing Team Red Devils), druhý Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) ztrácel 36 tisícin, třetí Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) 51 tisícin.

Jezdci zajeli do boxů, dostali kvalifikační pneumatiku a v posledních šesti minutách začala bitva o pozice na startu závodů v Assenu. Dvě minuty před koncem šel na provizorní pole position časem 1'34,990 sekundy Jonathan Rea, který byl rychlejší o čtyři desetiny než byl předchozí čas Leona Haslama. Jenže po minutě už byl na špici Tom Sykes s časem 1'34,789 sekundy. V posledních sekundách měli rychlá kola rozjetá Sylvain Guintoli a Chaz Davies.

Pole position na startu závodu v Assenu nakonec vybojoval Tom Sykes časem 1'34,789 sekundy. Druhou pozici má Jonathan Rea, třetí místo na startu patří Leonu Haslamovi. Chaz Davies v neděli odstartuje z druhé řady společně s domácím jezdcem Michaelem VD Markem (Pata Honda World Superbike) a Alexem Lowesem (Voltcom Crescent Suzuki).