WSBK Most – V pátek je nejrychlejší Razgatlioglu, Svoboda první v SSP300

MS Superbike – 1.volný trénink

Po první polovině tréninku, který jezdci absolvovali na mokré dráze, byl nejrychlejší Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) s kolem 1’45,117 sekundy. Necelé tři desetiny ztrácel druhý Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK), třetí Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) byl o 0,688 sekundy pomalejší. Čtvrtý Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) byl se ztrátou devíti desetin poslední v jedné sekundě na prvního. Pátý Isaac Viňales (TPR Team Pedercini Racing) měl ztrátu přes dvě sekundy. Patnáctý čas 1’50,588 sekundy měl na svém kontě český závodník Oliver König (Orelac Racing MOVISIO).

Patnáct minut před koncem tréninku byla většina jezdců v boxech. Na trati zůstal Oliver König, jemuž se nejdřív povedlo zajet dvanáctý čas a následně se kolem za 1’47,847 sekundy posunul na osmou příčku, kde ztrácel na prvního Australana Remy Gardnera (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) necelé tři sekundy.

V posledních deseti minutách trať začala natolik osychat, že někteří jezdci vyjeli na hladkém obutí. Brit Scott Redding (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) zajel okamžitě nejrychlejší kolo 1’41,411 sekundy, což bylo o 3,5 sekundy rychlejší maximum než v případě druhého Australana Gardnera. Šest minut před koncem byl s časem 1’36,729 sekundy znovu nejrychlejší Redding. Havaroval Hannes Soomer (Petronas MIE Honda Racing Team), který v Mostě jede za zraněného Malajce Syahrina. Pád to ale nebyl nijak těžký. Tři minuty před koncem byl Oliver König s časem 1’47,847 sekundy osmnáctý.

Trénink vyhrál časem 1’33,926 sekundy z posledního kola Scott Redding, který byl o 0,644 sekundy rychlejší než Toprak Razgatlioglu. Třetí Alex Lowes je se ztrátou 0,743 sekundy poslední v jedné sekundě na prvního. Do dvou sekund se ještě vešel čtvrtý Dominique Aegerter (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) a přes dvě sekundy už ztrácí pátý Remy Gardner. Čech Oliver König zahájil domácí podnik výborně, když zajel čtrnáctý nejrychlejší čas 1’40,053 sekundy.