WSBK Jerez – Pole position slaví Sykes, Ježek čtvrtý

Superbike – 3. volný trénink

Třetí trénink je rozhodující pro přímý postup do druhého Superpole, což je otázka deseti nejrychlejších jezdců z kombinace časů tří volných tréninků. Deset minut před koncem vedl tabulku časů Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) s kolem za 1'41,434 sekundy. Druhý byl Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) a třetí Leon Haslam (Aprilia Racing Team Red Devils). Posledním postupujícím byl s časem 1'42,258 sekundy Leon Camier (MV Agusta Reparto Corse).

Jediným jezdcem první desítky, který zatím nezlepšil své páteční maximum byl s devátým časem 1'42,047 sekundy Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki Team). Zlepšení v případě Brita přišlo šest minut před koncem, když Lowes zajel druhý čas 1'41,767 sekundy a na Sykese ztrácel 0,333 sekundy. Na prvních pěti místech tak figurovali pouze jezdci s britským pasem. Naopak o postup do Superpole bojovala dvojice Imre Toth (BMW Team Toth) a Alex Phillis (Grillini SBK Team). Ve finále oba neúspěšně.

Poslední minuty ale pořádně zamíchaly kartami. Nejrychlejší kolo nastavil Jordi Torres (Aprilia Racing Team Red Devils) jehož maximum představovalo 1'41,405 sekundy. Druhý Tom Sykes ztratil devětadvacet tisícin, třetí Leon Haslam byl o 0,133 sekundy pomalejší. V posledním rychlém kole jel čas na první pozici, ale v šesté zatáčce havaroval. Do první pětici prorazila dvojice výborně jedoucích Italů čtvrtý Matteo Baiocco (Althea Racing) a Michele Pirro (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team).

Do druhého Superpole tak přímo postupuje těchto deset jezdců – Jordi Torres, Tom Sykes, Leon Haslam, Matteo Baiocco, Michele Pirro, Chaz Davies, Alex Lowes, Niccoló Canepa, Jonathan Rea a Sylvain Guintoli.

Superbike World Championship – Kombinace volný trénink (FP1+FP2+FP3)