WSBK Jerez – Pole position slaví Sykes, Ježek čtvrtý

Kvalifikační sobota proběhla bez větších komplikací za slunečného počasí a na suché dráze okruhu v Jerezu. Tom Sykes vyhrál bez větších problémů pole position a má tak dobrou šanci bojovat o druhé místo v celkovém hodnocení mistrovství světa. Jonathan Rea startuje druhý a pokud si zítra připíše šest bodů, může slavit titul šampiona. Překvapením je třetí místo italského závodníka Ducati Niccoló Canepy. V třídě Supersport kvalifikaci vyhrál Kenan Sofuoglu, který je po zranění Cluzela hodně blízko možnosti získat další titul. Kevin Wahr z české stáje SMS Racing startuje šestnáctý, Miroslav Popov, který jede na divokou kartu, čtyřiadvacátý. V kvalifikaci Superstock 1000 zabodoval Roberto Tamburini, Ondřej Ježek do závodu odstartuje čtvrtý. První závod víkendu v Jerezu vyhrál v sobotu v podvečer Michael Rinaldi, jezdec mistrovství Evropy STK600.

Superstock 1000 – 3.volný trénink

Poslední trénink týmů světového poháru odstartoval sobotní program na jihošpanělském okruhu v Jerez de la Frontera. Pár jezdců si svá maxima nezlepšila, ale to neplatí pro Roberta Tamburiniho (MotoxRacing BMW), který v posledním měřeném kole nastavil 1'43,237 sekundy a je nejrychlejším jezdcem tréninkové části. Čas na druhou pozici zajel Jeremy Guarnoni (Team Trasimeno), ale ten už byl o šest desetin pomalejší ve srovnání s jezdcem BMW, jemuž teď patří nový rekord v čase na kolo. Na třetí pozici je se ztrátou sedmi desetin vedoucí jezdec světového poháru Lorenzo Savadori (Nuova M2 Racing), který postupně zrychluje. Český jezdec Ondřej Ježek (Triple-M by Barni Racing Ducati) třetí trénink dokončil jedenáctým časem 1'44,534 sekundy.

V kombinaci časů tří volných jízd je situace trošku jiná než výsledek tréninku. První je Roberto Tamburini, druhý Ondřej Ježek, který ztrácí čtyři desetiny a na třetím místě figuruje Fabio Massei (EAB Racing Team). Lorenzo Savadori je šestý a na nejrychlejší čas ztrácí sedm desetin.

Superstock 1000 FIM Cup - Kombinace volný trénink (FP1+FP2+FP3)