WSBK Jerez – Pole position slaví Sykes, Ježek čtvrtý

Supersport – Kvalifikace

Po úvodních deseti minutách patřila provizorní pole position Kenanu Sofuoglovi (Kawasaki Puccetti Racing) jehož čas na kolo byl 1'43,734 sekundy. Na druhé pozici figuroval Lucas Mahias (MG Competition) a třetí čas zajel Kyle Smith (Pata Honda World Superbike Team), jehož ztráta už představovala devět desetin. Stejně byl na tom čtvrtý Marco Faccani (San Carlo Puccetti Racing) a pátý Vladimír Leonov (DMC Racing) byl přes sekundu pomalejší. Američan Patrick Jacobsen (CORE“ Motorsport Thailand) byl prozatím šestý a jeho čas 1'44,885 sekundy byl o 1.151 sekundy.

V polovině kvalifikačního tréninku zůstával na prvním místě Kenan Sofuoglu, ale v devátém kole zajel Patrick Jacobsen čas 1'44,112 sekundy, který Američana posunul na druhé místo, necelé čtyři desetiny za Turka. Na třetím místě byl Lucas Mahias, čtvrtý Marco Faccani a první pětici uzavíral Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse). Španěl Nicolas Terol (MV Agusta Reparto Corse), který nahradil zraněného Cluzela, byl s časem 1'45,270 sekundy dvanáctý. Němec Kevin Wahr (SMS Racing) měl na kontě patnáctý čas 1'45,744 sekundy. Český závodník Miroslav Popov (GRT Racing Team) zatím figuroval s časem 1'48,301 sekundy na šestadvacátém místě.

Deset minut před koncem zůstávalo maximum na pole position stejné, to znamená čas 1'43,734 sekundy Kenana Sofuogla. První řadu držel Patrick Jacobsen a Kyle Smith. Spadl Fabio Menghi (VFT Racing), ale stačil zvednout motorku a pokračovat zpátky do boxů. Kevin Wahr byl prozatím šestnáctý, Miroslav Popov zůstával šestadvacátý.

Kenan Sofuoglu maximum na kolo posunul na hodnotu 1'43,528 sekundy a to mu stačilo, aby vyhrál první místo na startu. Turek vyhrál rozdílem 0,423 sekundy na druhého v pořadí Lorenza Zanettiho (MV Agusta Reparto Corse), který zatím velmi dobře hájí barvy MV Agusty. Z první řady v neděli ještě odstartuje třetí Patrick Jacobsen. Jezdec české stáje SMS Racing Kevin Wahr se do závodu kvalifikoval šestnáctý, Miroslav Popov čtyřiadvacátý.