WSBK Donington – Pole position pro Sykese, Sofuogla a Tamburiniho

Druhý den příprav na závody šestého kola mistrovství světa superbikových motocyklů v britském Doningtonu byl ve znamení závěrečných tréninků a především kvalifikací, které určily pozice na startovních roštech všech tří zúčastněných tříd Superbike, Supersport a Superstock 1000. Pole position na startu závodu superbiků získal novým kvalifikačním rekordem Tom Sykes. S novým rekordem vyhrál kvalifikaci třídy Supersport také Kenan Sofuoglu a stejně si vedl Roberto Tamburini v STK1000. Český závodník Ondřej Ježek do závodu odstartuje z druhé řady.

Superbike – 4.volný trénink

Čtvrtý trénink superbikové kategorie už má jen třicet minut a v jeho polovině byl nejrychlejší Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) s časem 1'28,250 sekundy. Za jezdcem tovární stáje Kawasaki následovali další tři Britové Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), třetí Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) a čtvrtý Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team). Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) nějakou dobo zůstal v boxech, ale v patnácté minutě už měl na kontě čtyři odjetá kola s pátým nejlepším časem 1'28,813 sekundy.

Sykesův čas 1'28,250 sekundy byl nejrychlejší až do posledních sekund tréninku. Pak Leon Haslam (Aprilia Racing Team Red Devils) ve čtrnáctém rychlém kole nastavil 1'28,163 sekundy a poslední trénink vyhrál rozdílem 87 tisícin. Druhý je Tom Sykes, třetí Jonathan Rea, čtvrtý Davide Giugliano a pátý Alex Lowes

Během tréninku havaroval ve třetí zatáčce Ayrton Badovini (BMW Motorrad Italia SBK Team), průjezd sedmou zatáčkou nezvládl Argentinec Leandro Mercado (Barni Racing Team). Oba jezdci by měli být v pořádku.