WSBK Donington – Pole position pro Sykese, Sofuogla a Tamburiniho

Supersport – kvalifikace

Po úvodních pěti minutách kvalifikace došlo ke kontaktu mezi domácím závodníkem Kyle Smithem (Pata Honda World Superbike Team) a Italem Marcem Faccanim (San Carlo Puccetti Racing). Britský závodník jel za Italem, ve dvanácté zatáčce nestačil dobrzdit a předním kolem narazil do Italova zadního. Oba jezdci skončili na zemi, ale snažili se dostat zpátky na trať, aby dojeli do boxů a stačili v závěru kvalifikace ještě zabojovat o nějakou zajímavou pozici na startu. V patnácté minutě byl na první pozici Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing) s časem 1'30,013 sekundy. V provizorní první řadě byl Turek společně s druhým Kyle Rydem (Pacedayz European TrackDays) a Patrickem Jacobsenem (Kawasaki Intermoto Ponyexpres).

Pětadvacet minut před koncem kvalifikace skončil na zemi německý závodník Kevin Wahr (SMS Racing), který byl v tu chvíli s časem 1'31,642 sekundy osmý nejrychlejší. Jezdec české stáje se snažil dostat motorku zpátky na trať a dojet do boxů provést nezbytné opravy. Po pár minutách spadl v první zatáčce Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse) a pro Francouze to byla nepříjemná situace, protože motorka byla nepojízdná. Cluzel byl zatím třetí, ale do konce kvalifikace zbývalo víc jak dvacet minut. Motorku neudržel ani Lucas Mahias (Kawasaki Intermoto Ponyexpres), který spadl v jedenácté zatáčce, ale i když ležel na zemi, tak Francouz řídítka nepustil a k velkému poškození tam snad ani nedošlo. Jenže Mahias pak v osmé zatáčce dostal highsider a havaroval znovu. Francouz to nevzdal, znovu sedl do sedla a jel zpátky do boxů, i když musel být po takové ráně pořádně otřesen.

V třicáté minutě měl stále provizorní pole position Kenan Sofuoglu, druhé místo držel jezdec na divokou kartu Kyle Ryde a na třetí pozici zůstával Jules Cluzel. Patrick Jacobsen byl čtvrtý, na pátém místě figuroval další jezdec na divokou kartu Luke Stapleford a provizorní druhou řadu na startu uzavíral Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse). Havaroval Glenn Scott (AARK Racing), prolétl vzduchem a naštěstí sice otřesen, ale po svých odešel za pomoci zdravotní služby z místa nehody.

Pole postion na startu vyhrál novým kvalifikačním rekordem 1'29,925 sekundy Kenan Sofuoglu, lídr průběžného hodnocení a velký favorit na zisk letošního titulu mistra světa. Druhý do závodu odstartuje Kyle Ryde, jezdec na divokou kartu, což je jen skvělá vizitka britského šampionátu a třetí skončil Jules Cluzel, jehož nikdo nepřekonal, třebaže polovinu kvalifikace proseděl v boxech. Patrick Jacobsen nakonec odstartuje šestý z druhé řady. Parádně zajel Kevin Wahr, jemuž patří dvanáctý čas a pozice ve čtvrté řadě. Adien Wagner a Lucas Mahias startují z devatenácté a dvacáté pozice.