WSBK Donington – Pole position pro Sykese, Sofuogla a Tamburiniho

Superstock 1000 – kvalifikace

Po úvodních deseti minutách kvalifikace superstocků patřila provizorní pole position italskému jezdci Robertu Tamburinimu (Team MotoxRacing), který zajel kolo Doningtonu časem 130,294 sekundy. Na druhé pozici byl Raffaele De Rosa (Althea Racing) a třetí čas patřil Lorenzu Savadorimu (Nuova M2 Racing). Ondřej Ježek (Triple-M by Barni) byl prozatím desátý.

Krátce před polovinou kvalifikace zajela většina jezdců do boxů. Provizorní první řada zůstávala beze změny, jen Ondřej Ježek zajel kolo časem 1'30,949 sekundy a posunul se na čtvrté místo. Poslední čtvrthodina už byla ve znamení bitvy o pole position, jak se jednotliví jezdce vraceli na dráhu, aby zajeli svá maxima.

Deset minut před koncem zajel skvělý čas 1'29,449 sekundy Roberto Tamburini, čímž si jen upevnil provizorní první pozici na startu. Na druhé místo prorazil časem 1'30,246 sekundy Kev Coghlan (MRS Yamaha). Ondřej Ježek zatím klesl na sedmé místo do třetí řady a v době, kdy do konce kvalifikace scházelo sedm minut byl dokonce desátý.

V pětadvacáté minutě zůstával na špici Roberto Tamburini s náskokem 0,243 sekundy na druhého Lorenza Savadoriho a půl sekundy ztrácel na první místo třetí Jeremy Guarnoni (Team Trasimeno). Ondřej Ježek zůstával s časem 1'30,949 sekundy desátý a jeho ztráta na pole position představovala 1,5 sekundy. Dvě minuty před koncem kvalifikace český závodník zabral a od prvního sektoru jel časy, které jej mohly dostat do první řady.

Roberto Tamburini si první místo v kvalifikaci udržel a do závodu odstartuje z pole position. Společně s jezdcem BMW bude v první řadě dvojice jeho krajanů druhý Lorenzo Savadori a třetí Raffaele De Rosa. Český jezdec Ducati Ondřej Ježek se tentokrát kvalifikoval šestým časem do druhé řady, kde bude startovat s Francouzem Jeremy Guarnonim a Kevem Coghlanem.