WSBK Donington – Pole position pro Sykese, Sofuogla a Tamburiniho

Superbike – Superpole (1)

V polovině prvního superpole měli provizorní postupovou pozici Jordi Torres (Aprilia Racing Team Red Devils) a Sylvain Guintoli (Pata Honda World Superbike Team). Třetí Román Ramos (Team Go Eleven) na postup ztrácel šest desetin. U Randy De Punieta (Voltcom Crescent Suzuki) to na postup vůbec nevypadlo, protože Francouz měl sedmý čas 1'29,910 sekundy a ztrátu na postup přes jednu sekundu. Samozřejmě nejrychlejší byla až ta poslední kola, takže zatím nebylo nic rozhodnuto.

V době, kdy do konce zbývaly tři minuty zajel nejrychleji David Salom (Team Pedercini) časem 1'28,643 sekundy a rázem byl první. Druhá příčka patřila Jordi Torresovi a Sylvain Guintoli byl v tu chvíli mimo postupové pozice do druhého superpole. Francouz ale neřekl své poslední slovo a půl minuty před koncem se posunul na první místo časem 1'28,556 sekundy. Tím pádem vypadl ze hry Jordi Torres.

Jezdec Hondy Sylvain Guintoli ještě svůj čas zlepšil na hodnotu 1'28,552 sekundy a první superpole vyhrál. Společně s Francouzem postupuje do druhého superpole jezdec Kawasaki David Salom.