WSBK Assen – Závod vyhrál Rea, Ježek sedmý v Superpole

Superbike – Superpole (2)

V polovině kvalifikace byl na provizorní pole position Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) s časem 1'37,165 sekundy. Druhý Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) ztrácel 0,224 sekundy a první řadu uzavíral Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), jemuž na první místo scházelo půl sekundy. Velmi dobře si vedl čtvrtý Markus Reiterberger (Althea BMW Racing Team), pátý byl Michael van der Mark (Honda World Superbike Team).

Jezdci zajeli do boxů pro hladké kvalifikační obutí a pět minut před koncem se postupně vraceli zpátky na trať, aby atakovali pozice na špici startovního roštu. V každém kole jezdci jeli svá maxima a nebylo výjimkou, když jich jelo třeba pět časy na pole position. V pátek nejrychlejší Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) jako jediný havaroval a to pro Brita ve finále znamená start až z dvanácté pozice. Rozhodně pozice daleko za Britovým očekáváním.

Pole position vyhrál časem 1'35,440 sekundy Tom Sykes. Druhý do závodu odstartuje Sylvain Guintoli (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) a třetí Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team). V první řadě tak máme tři různé výrobce – Kawasaki, Yamaha a Ducati. Do druhé řady se kvalifikoval Jonathan Rea, Michael VD Mark a Chaz Davies. Holanďan s Velšanem už na Sykese ztrácí přes jednu sekundu.

Superbike World Championship – Superpole (2)