WSBK Assen – Závod vyhrál Rea, Ježek sedmý v Superpole

MS Supersport – Superpole (2)

V polovině Superpole byl na provizorní pole position Luke Stapleford (Profile Racing), jehož maximum bylo na 1'39,475 sekundy. Druhý Randy Krummenacher (Kawasaki Puccetti Racing) ztrácel na vítěze britských supersportů desetinu, třetí Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing) byl o osm deseti pomalejší.

Český závodník Ondřej Ježek (Team GoEleven) figuroval sedm minut před koncem na šesté pozici s časem 1'41,292 sekundy. Anthony West, který jel v Assenu na divokou kartu, má od lékařů červenou a v přípravě na závod už nepokračuje. Zřejmě následek pátečního pádu.

První místo na startu si časem 1'39,300 sekundy vybojoval v posledním měřeném kole Randy Krummenacher, který překonal rozdílem necelých dvou desetin druhého Luke Stapleforda, jenž je opravdu velmi příjemným překvapením Superpole v Assenu. Třetí do závodu odstartuje Kenan Sofuoglu. Jezdec Kawasaki Ondřej Ježek zajel své kvalifikační maximum na 1'41,270 sekundy a do závodu odstartuje sedmý z třetí řady.

Supersport World Championship – Superpole (2)