WSBK Assen – Závod vyhrál Rea, Ježek sedmý v Superpole

Superbike – Superpole (1)

Bitva o pozice na startu začala na postupně osychající trati okruhu TT Assen. V polovině superpole patřily postupové pozice Leonu Camierovi (MV Agusta Reparto Corse) s časem 1'39,216 sekundy a Alexi De Angelisovi (IodaRacing Team) s časem 1'39,526 sekundy. Australan Josh Brookes (Milwaukee BMW) byl za postupem půl sekundy. Český závodník Karel Abraham (Milwaukee BMW) zatím nezajel měřené kolo, protože zřejmě došlo k další poruše techniky a on svoji BMW musel dotlačit do boxů.

V závěru zajeli skvělé časy jezdci na motocyklech BMW Markus Reiterberger (Althea BMW Racing Team) a Jordi Torres (Althea BMW Racing Team). Němec postupuje z první pozice díky kolu za 1'37,688 sekundy, Španěl byl s časem 1'38,043 sekundy o necelé čtyři desetiny pomalejší. Velmi dobře si vedl Leon Camier, ale nakonec se do druhého superpole neprobojoval.

Český závodník Karel Abraham nemá žádné měřené kolo, takže skončil dvanáctý v pořadí. Pro jezdce z Brna velká smůla a vlastně jen navázal na páteční tréninky, kde ho technické problémy zastavily hned několikrát.

Superbike World Championship – Superpole (1)