Superbiková neděle na Phillip Islandu

Superbike – závod (2)

Po startu šel do vedení Marco Melandri (Aprilia Racing), na druhém místě pokračoval Sylvain Guintoli (Aprilia Racing), třetí jel Davide Giugliano (Ducati Superbike Team), čtvrtý Jonathan Rea (Pata Honda World Superbike) a pátý Loris Baz (Kawasaki Racing Team). V prvním kole vyjel mimo trať Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) a propadl se pořadím až na dvacátou pozici. Vynikající jízdu předváděl Eugene Laverty (Voltcom Crescent Suzuki), jel pátý a těsně za vedoucí skupinou.

V pátém kole vedl Francouz Sylvain Guintoli, druhý byl Loris Baz, třetí Jonathan Rea, čtvrtý Eugene Laverty a první pětici uzavíral Marco Melandri. Alex Lowes už figuroval na jedenácté pozici za desátým Tonim Elíasem a devátým Leonem Haslamem. Úřadující mistr světa Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) jel na osmém místě, dvě sekundy za vedoucím Guintolim.
V desátém kole druhého závodu už vedl závodní pole superbiků Eugene Laverty, který předjel jinak velmi dobře jedoucího Lorise Baze, který byl v polovině závodu druhý. Na třetí pozici pokračoval Sylvain Guintoli, na čtvrtém místě zůstával Jonathan Rea a pátý už jel jezdec tovární Ducati Chaz Davies (Ducati Superbike Team) následován týmovým kolegou Davide Giuglianim (Ducati Superbike Team). Marco Melandri se po chybě propadl na dvanáctou příčku, naopak Alex Lowes rychle postupoval dopředu a v jedenáctém kole už byl devátý. Jenže pak následovala jeho další chyba a propad na čtrnáctou pozici.

V patnáctém kole jel Eugene Laverty druhý, těsně za Sylvainem Guintolim, když mu najednou explodoval motor a jeho Suzuki rázem ztratila dech. Traťoví komisaři po chvíli vyvěsili červené vlajky, kvůli znečištění trati, zastavili tím závod a ten definitivně skončil, protože byla splněna povinnost odjetých kol.

Vítězem druhého závodu superbiků je Francouz Sylvain Guintoli, druhé místo obsadil jeho krajan Loris Baz a body za třetí místo si z Austrálie odveze Tom Sykes. Nejlepším jezdcem motocyklu ve specifikaci EVO je desátý David Salom (Kawasaki Racing Team).
Superbike World Championship – závod (2)