Imola - závodní neděle

Vítězem druhého dnešního závodu se stal Carlos Checa o 1,935 sekundy před Tomem Sykesem a o 2.969 před Haslamem, tedy na stupních vítězů jsme viděli úplně stejné pořadí jako v první imolské jízdě.

Do závodu nejlépe odstartoval Sykes před Biaggim a Checou, který ale vzápětí Biaggiho předjel. Kuba Smrž začal závod na 10. místě. Ve čtvrtém kole se po jezdecké chybě propadl Guintoli ze 6. místa až na 15. pozici, čímž se Smrž dostal průběžně na 9. místo.

Sykes si stále před Checou udržoval náskok mezi 0,3 - 0,4 sekundy, za nimi jezdili Biaggi, Haslam - ten měl už v té době na svém kontě dvě nejrychlejší kola a dále Laverty, Melandri, Giugliano, Lascorz a Smrž. V 7. kole předjel Biaggi mistra světa Checu a byl tak druhý, ovšem se ztrátou 1,9 sekundy na Sykese, který zajel nové nejrychlejší kolo. Checa ale znovu kontroval a jejich vzájemný souboj byl opravdu lahůdkovou podívanou. Ovšem Sykes už vedl o 2,6 sekundy. V 9. kole postoupil Smrž na místo osmé, neboť dozadu se mezitím propadl Lascorz.

Po polovině závodu tak vedl Sykes o 2.245 před Checou a o 2,833 před Biaggim. Dále jeli Haslam, Melandri, Giugliano, Laverty a jako osmý Smrž, když Canepa a Rea kompletovali Top-10. Checa ale začal snižovat Sykesův náskok a o kolo později byl už jen 1.101 sekundy za vedoucím jezdcem závodu. To už pro technickou závadu své Hondy odstoupil z 18. místa Aoyama.
7 kol před koncem měl Sykes náskok pouhých 0,180 sekundy, a Haslam už předjel Biaggiho a byl tak třetí. Zrychlil také Rea, jehož obětí se stal právě náš Smrž, který se tak o místo propadl.

O kolo později šel mistr světa Checa do vedení a rázem vedl o 1,017 sekundy. Zlepšil se i Smrž, když předjel Melandriho a byl tedy nazpět osmý.

4 kola do konce předjel Smrže sice nováček šampionátu Niccolo Canepa, ale vzápětí padá.

Konec závodu: Úplně stejné pořadí jako v první jízdě, tedy Checa před Sykesem a Haslamem.
Za nejlepším kvartetem dojela početná skupinka jezdců už s hodně velkou ztrátou a pod odmávnutí šaschovnicovým praporkem ji přivedl jako pátý Jonathan Rea se ztrátou 18.295 před Lavertym a naším Jakubem Smržem, který si tak za výborné 7. místo připsal 9 mistrovských bodů. Osmý skončil v cíli Camier, devátý Lascorz a desátý nakonec Melandri.

Přičemž body ve druhé italské jízdě získali ještě Guintoli, Berger, Zanetti, Davies a Badovini. Výsledkovou listinu pak uzavřeli McCormick, Salom a Aitchison.

Smůlu měl nejlepší Rookie Davide Giugliano, ze 6. místa v posledním kole odpadl pro technickou poruchu.