Imola - závodní neděle

Naše upřímná gratulace letí do Hradce Králového týmu Intermoto Step, neboť jeho jezdec Fabien Foret vyhrál dnešní supersportový závod před Samem Lowesem a Ronanem Quarmbym - první podiové umístění. Závod byl poznamenán velkým počtem trestů - projetí boxovou uličkou - za zkrácení tratě v populární šikáně, mezi "hříšníky" byl i náš Lukáš Pešek. Ten nakonec dnešní závod dokončil na 18. místě, jako poslední jezdec s plným počtem kol, když se těsně před odpykáním trestu už pohyboval v bodech na 15. pozici. Druhý český jezdec David Látr havaroval hned ve druhém kole závodu.

Do závodu nejlépe odstartoval Sam Lowes, ale hned po první zatáčce byl předjet Kenanem Sofuoglem, zatímco jako třetí byl Sheridan Morais. Velmi dobře ale odstartoval i Jules Cluzel a nacházel se těsně za absolutní špicí závodu. Sofuoglu ale vzápětí udělal chybu, a zatímco se Lowes vrátil na špici závodu, tak turecký jezdec jel až pátý.

Na čele bojovali Lowes, Morais a Foret, zatímco Cluzel upadl přes přední kolo. Pak se dostal do čela Morais a Sofuoglu byl čtvrtý.

Průjezdy boxovou uličkou byli kromě našeho Lukáše Peška potrestáni i Sofuoglu, Mathew Scholtz, Martin Jessop a Jed Metcher - všichni za už zmiňované zkrácení tratě v šikaně. Jelikož ale Sofuoglu svůj trest "neodseděl", tak byl diskvalifikován stejně jako Scholtz.

Devět kol před koncem se dostal do čela Foret, ale setřást Lowese se mu nepodařilo. S technickým problémem musel do svého boxu Imre Toth, jedoucí na 9. místě a čtyři kola před koncem spadl přes přední kolo Morais a ztratil tak šanci na podium.

Foret tedy vyhrál o 0.574 sekundy před Lowesem Ronanem Quarmbym, který zajel velmi dobrý závod a nakonec profitoval z Moraisova pádu. Čtvrtý skončil Roberto Tamburini před Vittorianem Iannuzzem. Vladimir Leonov byl klasifikován jako šestý a byl tak prvním Rusem, který v mistrovství světa supersportů vůbec bodoval. Balasz Nemeth, Andrea Antonelli, Massimo Roccoli a nešťastník Morais dokompletovali Top-10.

V šampionátu vede suverénně Foret se 45 body před Lowesem a Sofuoglem, Pešek je 16.