Imola - závodní neděle

První evropský superbikový víkend otevřela velmi atraktivní kubatura litrových stocků. Nás ale více zajímaly superbiky, kde první dnešní jízdu vyhrál mistr světa Carlos Checa a své vítězství zopakoval i v jízdě druhé. V supersportech se ale vítězem stal pilot českého týmu Intermoto Step Fabien Foret. OBROVSKÁ GRATULACE!

Restartovaný závod litrových stocků na pouhých 5 kol vyhrál Sylvain Barrier a tak se mohl tým BMW GoldBet radovat v Imole z prvního vítězství kubatury STK1000 sezóny 2012. Těsně za Barrierem dojeli jako druhý Loris Baz a na stupně vítězů se prosadil ještě Eddi La Marra, když na Markuse Reiterbergera zbylo nevděčné čtvrté místo.

Poleman La Marra začal první závod nejlépe sledován Lorenzem Baronim a Lorenzem Savadorim. Po výletu do kačírku se propadl dozadu Barrier a také Baroni, který byl dlouhý na brzdy a musel si odbýt trest. V kačírku byl ovšem i Savadori.

Díky chybám svých soupeřů se ze 6. místa prosadil hned za vedoucího La Marru jako druhý Reiterberger,  později ho ale předjeli Baroni a Barrier. A zatímco na špici se tvrdě bojovalo, tak  Andrzej Chmielewski udělal jezdeckou chybu a Heber Pedrosa, aby se mu vyhnul, ztratil kontrolu nad svou Kawasaki a narazil do boxové zdi. Závod musel být po šesti kolech přerušen, aby byly z tratě odstraněny všechny zbytky Pedrosova motocyklu. Samotnému jezdci se ale naštěstí nic nestalo. V tomto pádu byl zapleten i Massimo Parziani.

Po novém startu na pouhých 5 kol odstartoval z Pole position opět La Marra, na druhém místě stál sice Baroni, ale musel si ještě "odsedět" průjezd boxovou uličkou. Za vedoucího La Marru se tak zavěsili Reiterberger, Baz a Bryan Staring. Baz ovšem Reiterbergera brzy předjel a byl už druhý. Pak se dokonce Francouz na chvíli dostal do čela, to už se ale zezadu blížil velmi rychle
Barrier. Mezitím spadl v souboji o 10. místo Marco Bussolotti. Ovšem i La Marra neodolal náporu Barriera, který se svým motocyklem S1000 RR se prosadil proti Bazově ZX-10R. Po velmi tvrdém souboji o první místo byl nakonec první Barrier před Bazem a La Marrou, když  Reiterberger dojel čtvrtý. Staring dokončil sprintérský závod na místě pátém před Fabio Masseim a Kevem Coghlanem. Za osmým Savadorim, který předvedl skvělou stíhací jízdu si pro své nejlepší umístění v seriálu dojel Slovák Tomáš Svitok, jako devátý si tak připsal 7 mistrovských bodů!