Rekordy a informace Moto2 – Okruh Amerik, Austin (USA)

Nejrychlejší kolo – Alex Rins (2015) – 2'08,850
Rekord okruhu – Franco Morbidelli (2017) – 2'09,948

Velká cena Texasu – Moto2 2017:
Stupně vítězů – 1.Morbidelli (Kalex), 2.Lüthi (Kalex), 3.Nakagami (Kalex)
Pole position – Franco Morbidelli (Kalex) – 2'09,379 sekundy
Nejrychlejší kolo závodu – Franco Morbidelli (Kalex) – 2'09,948 sekundy

Skvělý úvod sezony má za sebou italský závodník Mattia Pasini (Italtrans Racing Team), který je lídrem průběžného hodnocení šestistovek. Pasini sice v Kataru dojel až těsně za stupni vítězů, ale v Argentině vyhrál a má nyní pětibodový náskok.

Druhý v pořadí je Lorenzo Baldassarri (Pons HP40), který naopak slavil druhé místo v Kataru a čtvrtý skončil v Argentině. Samozřejmě pro mladého Itala je úvod letošní sezony výborný a pět bodů ztráty na vedení není opravdu nic hrozného. S týmem Pons je prostě Baldassarri znovu na koni.

Třetí jezdec v pořadí průběžného hodnocení Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46) je zároveň třetím Italem na špici tabulky, což je opravdu úspěch a je vidět, že Italové dokážou zabrat a připravit si jezdce od nejnižších kategorií až po ty nejvyšší. Pro Bagnaiu je to poslední rok v Moto2, protože má smlouvu pro rok 2019 s Pramac Racingem.

Španěl Xavi Vierge (Tech 3 Racing) zaznamenal v Argentině velmi úspěšný víkend, vzhledem k tomu, že byl rychlý v trénincích, vyhrál kvalifikaci a v závodě oslavil druhé místo. Byly to jeho teprve druhé stupně vítězů kariéry jezdce Moto2.

Sedmadvacet bodů, tolik mají na svém kontě dva závodníci – Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) a Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). Oba to jsou výborní jezdci a rozhodně favorité nejen na vítězství v závodech, ale na zisk titulu mistra světa. Nicméně zatím na své první vítězství sezony netrpělivě čekají.

Na domácí půdě nastoupí Američan Joe Roberts (NTS RW Racing GP), jehož jediným cílem bude před domácím publikem získat své první mistrovské body. Dosud má za sebou dva závody v nichž pokaždé obsadil pětadvacáté místo.