GP Velké Británie – V pátek zajel nejrychleji Iannone, Lowes a Navarro

Páteční povětrnostní podmínky nebyly na závodním okruhu Silvertone zrovna ideální. Celý den zataženo a pršelo především v trénincích Moto2, takže jezdci šestistovek toho najezdili ze všech tříd nejméně. Ostatní třídy motocyklového šampionátu své tréninky odjeli na suchém povrchu a využili maxima času na dráze. V třídě Moto3 zajel nejrychleji Jorge Navarro, lídr průběžného hodnocení Brad Binder byl druhý. Český závodník Jakub Kornfeil je prozatím pětadvacátý. V třídě MotoGP je po dvou trénincích nejrychlejší Andrea Iannone, třetí Cal Crutchlow je nejrychlejším britským závodníkem královské kubatury. Britský zástupce byl také úspěšný ve volných jízdách Moto2, protože Sam Lowes zajel nejrychleji jak v prvním, tak i ve druhém volném tréninku. V sobotu jsou na programu poslední tréninky a odpoledne důležité kvalifikační bitvy.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních deseti minutách vedl tabulku časů Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0) s maximem na 2'18,192 sekundy. Druhý v pořadí Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) ztrácel jednu sekundu a podobně byl na tom třetí Francesco Bagnaia (Pull & Bear ASPAR Mahindra Team). Přes 1,3 sekundy ztráty měl na kontě čtvrtý Jorge Martin (Pull & Bear ASPAR Mahindra Team) a pátý v pořadí, jezdec na divokou kartu Stefano Manzi (Mahindra Racing), byl o 1,6 sekundy pomalejší. Společně s Manzim je druhým jezdcem na divokou kartu také Marco Bezzecchi (Mahindra Racing). Český závodník Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) figuroval s časem 2'20,853 sekundy na čtrnácté pozici a jeho ztráta na prvního představovala 2,7 sekundy.

Do poloviny tréninku si Jorge Navarro stačil vedoucí pozici vyměnit s Jihoafričanem Bradem Binderem, ale s časem 2'17,321 sekundy převzal hned v úvodu druhé poloviny znovu vedení. Binder ztrácel 0,259 sekundy, třetí Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold) byl o víc jak půl sekundy pomalejší, ale zároveň poslední v jedné sekundě. Časy do pátého místa zajeli Philipp Öttl (Schedl GP Racing) a Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3). Časy obou závodníků už byly o víc jak jednu sekundu pomalejší. Jakub Kornfeil sice zrychlil na 2'19,685 sekundy, ale prozatím byl patnáctý.

První trénink vyhrál časem 2'15,748 sekundy Francesco Bagnaia, jemuž se v sedle Mahindry podařilo překonat Jorge Navarra rozdílem tří desetin. Třetí je Brad Binder, jehož nejrychlejší kolo bylo o 0,366 sekundy pomalejší a zároveň je posledním jezdcem v jedné sekundě. Všichni tři nasadili laťku hned od začátku pěkně vysoko. Čtvrtý Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo) ztrácí 1,176 sekundy, pátý Jorge Martin byl o 1,288 sekundy pomalejší. Jakub Kornfeil neustále zrychloval, jeho maximum je na 2'18,326 sekundy, ale patnáctá příčka mu už zůstala. V posledních pěti minutách spadl v páté zatáčce John McPhee (Peugeot MC SaxoPrint), vítěz závodu v Brně.

GP Velké Británie, Moto3 – 1.volný trénink