GP Velké Británie – V pátek zajel nejrychleji Iannone, Lowes a Navarro

MotoGP – 2.volný trénink

Po první polovině tréninku vedl s časem 2'02,312 sekundy Andrea Iannone (Ducati Team), který měl na své kapotáži nové aerodynamické křidélka. Na druhé pozici figuroval Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), jemuž na Itala sházelo něco přes tři desetiny. Do půl sekundy zajeli Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar), Andrea Dovizioso (Ducati Team) a pátý Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar). Posledním jezdcem v jedné sekundě byl v tu chvíli devátý Cal Crutchlow (LCR Honda) s maximem na 2'03,229 sekundy. Znovu si velmi dobře vedl Alex Lowes (Monstar Yamaha Tech 3), který byl s časem 2'04,289 sekundy šestnáctý.

Posledních pět minut bylo pěkně divokých. Nejdřív Cal Crutchlow zajel sérii rychlých kol, díky nimž byl na nějakou dobu nejrychlejší. Britovo maximum 2'01,917 sekundy ale tři minuty před koncem překonal Maverick Viñales, jehož nejlepší čas byl na hodnotě 2'01,721 sekundy.

V posledním rychlém kole ale všechny překonal Andrea Iannone, který zajel 2'01,421 sekundy a páteční tréninky vyhrál. Druhý Maverick Viñales ztratil přesně tři desetiny, třetí Cal Crutchlow byl o půl sekundy pomalejší. Do pátého místa zajel Jorge Lorenzo a Marc Márquez.

Prozatím má jistý přímý postup do druhé kvalifikace, mimo zmíněné první pětice závodníků, také šestý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), sedmý Andrea Dovizioso, osmý Aleix Espargaró, devátý Dani Pedrosa a desátý Scott Redding (Octo Pramac Yakhnich).