GP Texasu – Velkým vítězem je v Austinu Viňales, Salač patnáctý v Moto2™

Moto2™ - ZÁVOD

Do závodu na 16kol odstartoval z první řady Aron Canet (Fantic Racing), Fermín Aldeguer (Sync SpeedUp) a Sergio Garcia (MT Helmets - MSI). Druhá řada a trojice Albert Arenas (QJMOTOR Gresini Moto2™), Joe Roberts (OnlyFans American Racing Team) a Marcos Ramirez (OnlyFans American Racing Team). Z třetí řady vyrazil Dennis Foggia (Italtrans Racing Team), Alonso Lopez (Sync SpeedUp) a Manuel Gonzalez (QJMOTOR Gresini Moto2™ Team). Čech Filip Salač (Elf Marc VDS Racing Team) startoval dvacátý ze sedmé řady.

Start, zejména pak průjezd první zatáčkou byl pro vedoucí jezdce problém, jelikož jich tam bylo hned několik v kontaktu a různě se propadli pořadím. Na první místo se posunul Sergio Garcia, druhý jel Joe Roberts, třetí Dennis Foggia, čtvrtý Jake Dixon (CFMOTO Aspar Team) a pátý Alonso Lopez (Sync SpeedUp). Fermín Aldeguer jel sedmý, Aron Canet byl devátý. Filip Salač se z dvacáté pozice posunul během prvního kola na patnáctou, ve druhém kole jel sedmnáctý. Sedmý Manuel Gonzalez (QJMOTOR Gresini Moto2™ Team) dodal za předčasný start penalizaci dvou průjezdů dlouhým kolem.

Ve čtvrtém kole havaroval Darryn Binder (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), který jel ve třetí desítce, a po pádu znovu pokračoval v závodu. Ve stejný okamžik nastavil nový rekord 2’08,461 sekundy pátý Fermín Aldeguer. V pátém kole spadl šestý Jake Dixon (CFMOTO Aspar Team), jemuž se letos zatím moc nedaří. Na šestou pozici se posunul Aron Canet, který na Aldeguera ztrácel 3,1 sekundy. Čech Filip Salač jel čtrnáctý, takže na bodované pozici. Jeho týmový kolega Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) byl dvě desetiny za ním patnáctý.

Deset kol před cílem závodu vedl Sergio Garcia náskokem devíti desetin na skupinu čtyř jezdců, kteří se ho snažili dojet – Joe Roberts, Dennis Foggia, Alonso Lopez a Fermín Aldeguer. Šestý Ai Ogura (MT Helmets - MSI) ztrácel na pátého Aldeguera 4,240 sekundy. Necelé čtyři desetiny za Japoncem jel Aron Canet a Marcos Ramirez. V desátém kole ujel Sergio Garcia svým pronásledovatelům na rozdíl 1,9 sekundy. Druhý Joe Roberts vezl na zadním kole Itala Dennise Foggiu na něhož se dotáhl Fermín Aldeguer. Pátý Alonso Lopez ztrácel na čtvrtého 1,5 sekundy. Filip Salač byl šestnáctý a s Manuelem Gonzalezem bojoval o patnáctou pozici. Těsně za Salačem jel Senna Agius (Liqui Moly Husqvarna Intact GP).

Pět kol před koncem závodu už Fermín Aldeguer figuroval na třetí pozici a necelé půl sekundy před sebou měl druhého Joe Robertse. Američan musel počítat s tím, že si druhé místo neudrží a bude muset zabojovat o to třetí. Ve třináctém kole byl Roberts dlouhý na brzdy, Aldeguer jel rázem druhý a na vedení mu chyběly necelé dvě sekundy. Američan si vzal druhou pozici zpátky a Aldeguer už neměl sílu předjetí vrátit.

Závod vyhrál Sergio Garcia, jenž si na konto připsal první triumf v třídě Moto2™. Jako druhý v pořadí závod dokončil domácí jezdec Joe Roberts, jemuž na vítězství ve finále chybělo jen necelých pět desetin. Třetí projel cílem Fermín Aldeguer, který má už nyní dvouletou smlouvu s Ducati MotoGP™. Aron Canet dostal časovou penalizaci 0,396 sekundy za zkrácení trati a je klasifikován jako devátý. Filip Salač získal jeden mistrovský bod, jeho letos první, za patnácté místo v cíli. Lídrem průběžného hodnocení je s 51 body Sergio Garcia, dva body za Španělem je Joe Roberts.