GP Texasu - páteční tréninky

Moto2 – 2.volný trénink

První polovinu druhého tréninku šestistovek vedl Johann Zarco (Came IodaRacing Project) s časem 2´13,552 sekundy. Necelé dvě desetiny ztrácel na Francouze Nicolas Terol (Mapfre Aspar Moto2) a jen devět tisícin za Terolem byl třetí Mike Di Meglio (JiR Moto2). Okruh Amerik evidentně nesedí lídru šestistovek Polu Espargarovi (Tuenti HP 40), protože ten byl těsně před polovinou odpoledního tréninku jednadvacátý se ztrátu 3,2 sekundy.

Čtvrt hodiny před koncem tréninku třídy Moto2 stále vedl Johann Zarco před Nicolasem Terolem a Mikem Di Megliem. Konečně zabral Pol Espargaró, jemuž se časem 2´14,653 sekundy podařilo prorazit na desátou příčku a o něco později už figuroval šestý. Dařilo se také Anthony Westovi (QMMF Racing Team) na sedmé pozici nebo desátému Tonimu Elíasovi (Blusens Avintia).

V době, kdy do konce zbývalo posledních deset minut zajel nejrychlejší čas 2´13,387 sekundy Pol Espargaró, ale ten byl vzápětí překonán Johannem Zarcem, jemuž se podařilo zlepšit osobní maximum na 2´13,097 sekundy. Espargaró neustále zrychloval a bylo jasné, že s týmem našli recept na technicky náročný Okruh Amerik v Texasu. Do pořadí na předních příčkách promluvil Belgičan Xavier Simeon (Desquces La Torre Maptaq), když ze sedmé pozice poskočil sedm minut před koncem na místo třetí. Tam se ale dlouho neohřál, protože byl překonán Esteve Rabatem (Tuenti HP 40) a Mika Kalliem (Marc VDS Racing).

V samotném závěru to byla generálka na kvalifikaci, protože jezdci jeli jedno rychlé kolo za druhým. V případě Mike Di Meglia to nebylo zrovna ideální, protože spadl a byl rád, že mohl s poškozeným strojem odjet zpátky do boxů. Naopak Xavier Simeon v nájezdu do posledního kola nastavil druhý nejrychlejší čas, což bylo příjemné překvapení.

Druhý trénink nakonec vyhrál Scott Redding s časem 2´12,481 sekundy před Xavierem Simeonem a Johannem Zarcem, který se na třetí místo posunul až v posledním kole. Vítěz prvního tréninku Nicolas Terol je čtvrtý, Pol Espargaró sedmý, necelých sedm desetin za pátečním maximem.