GP Texasu - páteční tréninky

Moto2 – 1.volný trénink

Na začátku tréninku zajel Julian Simón (ItalTrans Racing) čas 2´18,887 sekundy a byl okamžitě na vedoucí pozici tabulky šestistovek. Čas pod devatenáct sekund ale na vedoucí pozici dlouho nestačil, protože půl hodiny před koncem tréninku zajel kolo pod dvě minuty sedmnáct sekund Mike Di Meglio (JiR Moto2). Na druhém místě figuroval Esteve Rabat (Tuenti HP 40), s třetím časem byl Nicolas Terol (Mapfre Aspar Moto2). Vítěz závodu v Kataru Pol Espargaró (Tuenti HP 40) byl zatím na osmém místě a na vedoucí pozici ztrácel 1,4 sekundy.

Po zranění z předsezonních testů se do sedla závodního stroje vrátil už závodem v Texasu Thomas Lüthi (Interwetten Paddock). Švýcar byl během testování sražen padajícím motocyklem a pádem si způsobil komplikovanou zlomeninu pravé ruky. Ta si vyžádala dvě operace s předpokládanou léčbou do první evropské Grand Prix v Jerezu. Lüthi rozhodl tak jak rozhodl a dnes si v prvním tréninku chtěl vyzkoušet, zda vůbec dokáže jezdit. První trénink ukončil čtyřiadvacátý.

Pětadvacet minut před koncem tréninku Moto2 nastavil nejrychlejší čas Nicolas Terol, když pět a půl kilometru Okruhu Amerik zvládl za 2´16,231 sekundy. Jedenáct minut před koncem převzal vedoucí pozici Japonec Takaaki Nakagami (ItalTrans Racing), jemuž se Terola podařilo překonat o čtyři desetiny. Třetí Di Meglio už ztrácel přes jednu sekundu a nedařilo se Polu Espargarovi, protože ten figuroval čtrnáctý a ne a ne zajet čas na přední příčky výsledkové tabulky.

Nakonec to byl Nicolas Terol, kdo v Austinu zajel na úvod nejrychlejší čas 2´15,103 sekundy. Velmi dobrý výkon předvedl Dominique Aegerter (Technomag carXpert), jemuž se podařilo časem 2´15,595 sekundy dostat na druhé místo, pět desetin za Terolem. Takaaki Nakagami uzavřel první trénink třetí, Jordi Torres (Mapfre Aspar Moto2) byl čtvrtý a pro pátý čas si zajel Simone Corsi (NGM Mobile Racing). První pětice byla také jediná s časy pod dvě minuty a šestnáct sekund.