GP Texasu - páteční tréninky

Moto3 – 2.volný trénink

Hned v úvodu druhého tréninku zajel Maverick Viňales (Team Calvo) perfektní kolo za 2´20,717 sekundy, což byl o dvě sekundy rychlejší čas ve srovnání s dopoledním maximem Romana Fenatiho (San Carlo Team Italia). Na asfaltu, který měl kolem pětatřiceti stupňů, začali postupně zrychlovat také ostatní jezdci nejnižší kubatury a po třinácti minutách převzal vedení Alex Rins (Estrella Galicia 0,0). Jakub Kornfeil (Redox RW Racing GP) byl devatenáctý a na nejrychlejší čas ztrácel tři sekundy.

Těsně před polovinou tréninku začal Kornfeil v každém sektoru zrychlovat a z dvacáté pozice se ve svém pátém rychlém kole posunul časem 2´23,118 sekundy na sedmnáctou příčku, což bylo vůči nejrychlejšímu času zlepšení o přibližně tři desetiny. V šestém kole Kornfeil opět zabojoval, když zajel dvanáctý čas 2´22,606 sekundy a ztrátu upravil na 2,224 sekundy.

Do druhé poloviny tréninku už z pozice vedoucího jezdce vyrazil Ital Romano Fenati. Jezdec stáje San Carlo Team Italia nastavil nejrychlejší čas na hodnotu 2´20,122 sekundy a Alexe Rinse (Estrella Galicia 0,0) tak porazil o 0,057 sekundy. Druhé místo patřilo již zmiňovanému Rinsovi a třetí byl po pětadvaceti minutách Maveric Viňales (Team Calvo). Nicméně byl to Alex Rins, který dnes jako první v kubatuře Moto3 pokořil hranici dvou minut a dvaceti sekund a tím se znovu posunul na špici výsledkové listiny. Hned v dalším jeho rychlém kole padla hranice dokonce osmnácti sekund. Španěl byl o 1,3 sekundy rychlejší ve srovnání s druhým Fenatim. Jakub Kornfeil jezdil časy 2´22 sekundy a to mu prozatím stačilo na jednadvacátém místo.

Sedm minut před koncem tréninku převzal Maverick Viňales vedení časem 2´18,254 sekundy, ale přestřelil nájezd do první zatáčky a skončil na zemi. Španěl zvedl KTM a s poškozenou kapotáží dojel do boxů. Poslední časy druhého tréninku jeli ve dvojici Portugalec Miguel Oliveira (Mahindra Racing) a Čech Jakub Kornfeil, jemuž se těsně před koncem podařilo zajet desáté nejrychlejší kolo.

Druhý trénink vyhrál Maverick Viňales před druhým v pořadí Alexem Rinsem a třetím Luisem Salomem (Red Bull KTM Ajo). Viňales je s časem 2´18,254 sekundy zároveň nejrychlejším jezdcem pátečních tréninků nejnižší kubatury. Jakub Kornfeil uzavřel páteční tréninky jedenáctým časem a ztrátou na Viňalese v podobě 2,676 sekundy. Pod hranici dvou minut a devatenácti sekundy se dnes dostala pouze vedoucí trojice Viňales, Rins a Salom.