GP Texasu - páteční tréninky

MotoGP – 2.volný trénink

Tentokrát zahájil nejrychlejším časem trénink v Austinu Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing), jemuž se při prvním výjezdu podařilo zajet kolo za 2´07,111 sekundy. Osm desetin ztrácel Marc Márquez (Repsol Honda) a třetí byl Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3). Po necelých deseti minutách šel ale do vedení Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP), když mu časomíra naměřila 2´07,111 sekundy.

Těsně před polovinou tréninku zastavil v zatáčce jedenáct Andrea Dovizioso (Ducati Team). Jeho Desmosedici měla pravděpodobně technický problém a k výpadku došlo v tom nejvzdálenějším místě od boxů. Ital měl v té době jen tři měřená kola s dvanáctým časem 2´09,814 sekundy. Závodní pole stále vedl Němec Stefan Bradl, na druhé místo se posunul Marc Márquez a třetí byl Jorge Lorenzo. Tři desetiny ztrácel na rodáka z Mallorky čtvrtý Cal Crutchlow (Moster Yamaha Tech 3), pátý Dani Pedrosa (Repsol Honda) byl ve srovnání s Bradlem pomalejší o 1,3 sekundy. Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) figuroval s časem 2´12,280 sekundy na sedmnácté příčce, Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project) byl s časem 2´12,538 sekundy dvacátý.

Dvacet minut před koncem tréninku posunul maximum na 2´06,969 sekundy Jorge Lorenzo a převzal vedení. Ne nadlouho, protože o tři minuty později Marc Márquez dává čas 2´05,108 sekundy a vede s náskokem přes jednu sekundu. Za okamžik promlouvá Dani Pedrosa (Repsol Honda) druhým nejrychlejším časem 2´05,585 sekundy. Vzápětí jeho týmový kolega Márquez zlepšuje páteční tréninkové maximum na hodnotu 2´05,055 sekundy. S takovým výkonem budou mít někteří jezdci co dělat, aby vůbec splnili kvalifikační limit! Čtvrtý Valentino Rossi (Yamaha Factory Racing) už ztrácel neuvěřitelné dvě sekundy, pátý Stefan Bradl stejně tak.

V posledních deseti minutách zajel Nicky Hayden (Ducati Team) sedmý čas 2´07,699 sekundy, čtyři desetiny za šestým Calem Crutchlowem. V osmnácté zatáčce vyhodila ART ze sedla Randy De Punieta (Power Electronics Aspar), který z místa nehody vstal a odešel po svých. Rychlé kolo s desátým časem nastavil Ben Spies (Pramac Racing) a Karel Abraham si polepšil, když se časem 2´10,730 sekundy posunul na patnáctou příčku.

Druhý volný trénink opět vyhrál Marc Márquez (2´05,031), druhý čas si na konto připsal Dani Pedrosa a v posledním rychlém kole zajel třetí čas 2´06,173 sekundy Stefan Bradl. Až čtvrtý je tentokrát Jorge Lorenzo, pátý jeho týmový kolega Valentino Rossi a šestý Cal Crutchlow. Sedmý Andrea Dovizioso je nejrychlejším jezdcem Ducati, jedenáctý Aleix Espargaró (Power Electronics Aspar) zase nejrychlejším jezdcem kategorie CRT. Karel Abraham dokončil páteční tréninky na nadějném šestnáctém místě, Lukáš Pešek skončil jednadvacátý.