GP Malajsie – pátek v Sepangu

Moto2 – 2.volný trénink

Podmínky ve druhém tréninku šestistovek nebyly nejlepší, protože stopa byla v některých místech suchá, ale také byla místa, kde to na vodě pořádně klouzalo. Po první polovině odpoledního tréninku mělo měřený čas jen sedm závodníků, kteří zajeli pouze dvě kola. Zbytek zůstával v boxech a vyhlížel lepší podmínky. Nejrychlejší byl prozatím Roberto Rolfo (Tasca Racing Moto2) s časem 2'26,224 sekundy.

Na dráhu vyjela většina jezdců až v době, kdy do konce tréninku zbývalo osmnáct minut. Deset minut před koncem vedl s časem 2'10,217 sekundy Sam Lowes (Speed Up), druhý Roberto Rolfo ztrácel 0,536 sekundy, třetí Julian Simon (ItalTrans Racing) byl o necelou sekundu pomalejší. Dráha v závěru rychle osychala a jezdci na hladkých pneumatikách jezdili jeden rychlý čas za druhým.

Poslední páteční trénink vyhrál Esteve Rabat (Marc VDS Racing) časem 2'07,729 sekundy. Na druhé místo se v posledním rychlém kole posunul Maverick Viňales (Paginas Amarillas HP 40), třetí trénink uzavřel Mika Kallio (Marc VDS Racing), jehož ztráta na Rabata představuje sedm desetin. Časy do pátého místa zajeli Luis Salom (Paginas Amarillas HP 40) a Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia).

Harmonogram víkendu.

GP Malajsie, Moto2 – 2.volný trénink
zataženo/polojasno, 30°C, dráha mokrá/suchá, 36°C, vlhkost: 66%

1 - Esteve RABAT - SPA - Marc VDS Racing Team - Kalex - 2'07.729
2 - Maverick VIÑALES - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 2'08.204 - + 0.475
3 - Mika KALLIO - FIN - Marc VDS Racing Team - Kalex - 2'08.440 - + 0.711
4 - Luis SALOM - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 2'08.467 - + 0.738
5 - Takaaki NAKAGAMI - JPN - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 2'08.564 - + 0.835
15 - Louis ROSSI - FRA - SAG Team - Kalex - 2'09.289 - + 1.560
16 - Xavier SIMEON - BEL - Federal Oil Gresini Moto2 - Suter - 2'09.342 - + 1.613
17 - Sandro CORTESE - GER - Dynavolt Intact GP - Kalex - 2'09.451 - + 1.722
18 - Marcel SCHROTTER - GER - Tech 3 - Tech 3 - 2'09.527 - + 1.798
19 - Gino REA - GBR - AGT REA Racing - Suter - 2'09.629 - + 1.900
20 - Roberto ROLFO - ITA - Tasca Racing Moto2 - Suter - 2'09.687 - + 1.958
21 - Ratthapark WILAIROT - THA - AirAsia Caterham - Caterham Suter - 2'09.766 - + 2.037
22 - Anthony WEST - AUS - QMMF Racing Team - Speed Up - 2'09.798 - + 2.069
23 - Lorenzo BALDASSARRI - ITA - Gresini Moto2 - Suter - 2'09.949 - + 2.220
24 - Franco MORBIDELLI - ITA - Italtrans Racing Team - Kalex - 2'09.988 - + 2.259
25 - Nicolas TEROL - SPA - Mapfre Aspar Team Moto2 - Suter - 2'10.079 - + 2.350
26 - Hafizh SYAHRIN - MAL - Petronas Raceline Malaysia - Kalex - 2'10.423 - + 2.694
27 - Jordi TORRES - SPA - Mapfre Aspar Team Moto2 - Suter - 2'10.592 - + 2.863
28 - Dominique AEGERTER - SWI - Technomag carXpert - Suter - 2'10.625 - + 2.896
29 - Randy KRUMMENACHER - SWI - Octo IodaRacing Team - Suter - 2'10.777 - + 3.048
30 - Tomoyoshi KOYAMA - JPN - Teluru Team JiR Webike - NTS - 2'10.819 - + 3.090
31 - Azlan SHAH - MAL - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 2'10.871 - + 3.142
32 - Decha KRAISART - THA - Singha Eneos Yamaha Tech 3 - Tech 3 - 2'11.030 - + 3.301
33 - Thitipong WAROKORN - THA - APH PTT The Pizza SAG - Kalex - 2'11.258 - + 3.529