V Sepangu silně prší a na trati je velké množství vody.

- 8:10 .. trénink zastaven červenými vlajkami (40:10)
- 8:25 .. v Sepangu teď přestalo pršet

- 8:27 .. druhý trénink začíná v plné délce 45 minut od 8:30 (SEČ)
- 8:30 .. zelená na výjezdu z boxové uličky
- 8:40 .. začátek druhého tréninku Moto2 je v 9:25 (SEČ)

V polovině druhého tréninku měl nejrychlejší čas Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP), jehož maximum na kolo bylo na hodnotě 2'15,109 sekundy a jak dráha osychala, Španěl neustále zrychloval. Na druhé pozici byl Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP) s časem 2'16,706 sekundy. Ztráta na Lorenza ale představovala 1,7 sekundy a poté, co jezdec tovární Yamahy zlepšil svůj čas na 2'14,503 sekundy, Němec ztrácel 2,2 sekundy. Třetí byl Cal Crutchlow (Team Ducati), čtvrtý Andrea Dovizioso a pátý Dani Pedrosa (Repsol Honda Team). Pedrosa ztrácel na nejlepší čas 2,776 sekundy. Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) zajel kolo časem 2'19,358 sekundy a byl patnáctý.

Deset minut před koncem tréninku zůstával na špici výsledkové tabulky Jorge Lorenzo. Na druhou pozici se posunul Marc Márquez (Repsol Honda Team), který se k jezdci Yamahy přiblížil časem 2'14,745 sekundy na rozdíl necelých tří desetin. Aleix Espargaró (NGM Mobile Forward Racing) byl v sedle Forward-Yamahy třetí a na Lorenza ztrácel sekundu. Karel Abraham zajel desátý čas 2'17,369 sekundy a byl druhý nejrychlejší jezdec produkční Hondy.

Druhý trénink, který jeli jezdci královské kubatury na mokré dráze, vyhrál časem 2'14,503 sekundy Jorge Lorenzo. Druhý v pořadí Marc Márquez byl o 0,242 sekundy pomalejší, třetí Dani Pedrosa už ztrácí přes sekundu. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), který bojuje o celkové druhé místo s Lorenzem a Pedrosou, byl až patnáctý. Český jezdec Karel Abraham uzavřel páteční tréninky jedenáctým časem.

V kombinaci časů jsou samozřejmě nejrychlejší ty časy, kterých jezdci dosáhli na suché dráze Sepangu v pátek dopoledne. Tyto časy nyní určují provizorní pořadí postupové desítky do druhé kvalifikace.