GP Malajsie – pátek v Sepangu

Moto3 – 2.volný trénink

Během přestávky před druhou sérií tréninkových jízd v Sepangu silně pršelo, ale než začal druhý trénink Moto3, stačilo slunce část povrch dráhy vysušit. Když jezdci nejnižší kubatury vyjeli na okruh, nebyly podmínky ještě úplně ideální, takže například Malajec Zulfahmi Khairuddin (Red Bull KTM Ajo) raději zůstal v boxech a čekal až bude dráha suchá. Khairuddin je po operaci zápěstí a nechce riskovat pád a další zranění. Po úvodních deseti minutách byl nejrychlejší Phillipp Oettl (Tec Interwetten Moto3 Racing), druhý Alex Rins (Estrella Galicia 0,0) a třetí Jakub Kornfeil (Redox RC Racing GP).

V polovině tréninku byl na první pozici Alex Rins a velmi dobře jezdil Jakub Kornfeil, který se posunul na druhé místo. Před českého závodníka se pak dostal Isaac Viňales (Ongeta Centro Setta) a Brad Binder (Ambrogio Racing). Jak postupně dráha osychala, jezdci jezdili stále rychlejší a rychlejší časy. Ty ale byly stále výrazně pomalejší než jaké nastavili dopoledne na suchém povrchu.

Osm minut před koncem tréninku šel do vedení výsledkové tabulky Jakub Kornfeil, který zajel kolo okruhu v Sepangu časem 2´25,080 sekundy. Na druhém místě byl Jack Miller (Caretta Technology – RTG) a třetí Arthur Sissis (Red Bull KTM Ajo). Závěr tréninku byl ve znamení stále rychlejších časů a neustálých změn v pořadí.

Nejrychlejším jezdcem druhého tréninku je s časem 2´15,598 sekundy Australan Jack Miller, který jezdí s motocyklem FTR Honda. Druhý čas nastavil jezdec Mahindry Efrén Vázquez (Mahindra Racing) a třetí je se ztrátou 0,698 sekundy Alexis Masbou (Ongetta-Rivacold) na FTR Hondě. Na čtvrtém místě je Jonas Folger (Mapdre Aspar Moto3), který jede motocykl Kalex/ KTM a první pětici uzavírá Romano Fenati, což je opět jezdec FTR Hondy. FTR Honda zatím v Sepangu funguje velmi dobře. Jakub Kornfeil ukončil druhý trénink čtrnáctým nejrychlejším časem.

Časový harmonogram závodního víkendu v Malajsii.

GP Malajsie, Moto3 – 2.volný trénink