GP Kataru – páteční tréninky na katarskou GP

Moto3 – 3.volný trénink

Po úvodních deseti minutách vedl s časem 2'07,013 sekundy Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold). Druhý Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) ztrácel 0,039 sekundy, třetí Andrea Locatelli (Gresini Racing Team Moto3) byl o necelé dvě desetiny pomalejší. Na dalších třech místech figurovala trojice jezdců stáje Leopard Racing (Kieffer Racing) čtvrtý Efrén Vázquez, pátý Danny Kent a šestý Hiroko Ono. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 2'08,344 sekundy devátý, Karel Hanika (Red Bull Ktm Ajo) s časem 2'08,839 sekundy sedmnáctý.

V polovině závěrečného tréninku nejnižší kubatury zůstával na špici tabulky časů Niccoló Antonelli s kolem za 2'07,013 sekundy, ale už v jednadvacáté minutě šel do vedení Danny Kent časem 2'06,792 sekundy. Na třetí pozici figuroval Miguel Oliveira, čtvrtý Brad Binder a pátý Andrea Locatelli. Zrychlit chtěl třiadvacátý Romano Fenati (SKY Racing Team VR46), ale v patnácté zatáčce spadl a jeho KTM tak byla místo na dráze v péči mechaniků. Karel Hanika si polepšil třináctým časem 2'08,071 sekundy, Jakub Kornfeil byl čtrnáctý a na Haniku ztrácel necelé tři desetiny.

Deset minut před koncem třetího tréninku jezdci vyjížděli na trať, aby svá maxima na kolo posunuli zase o něco výš. Zatím byl s časem 2'06,792 sekundy nejrychlejší Danny Kent, přes dvě desetiny ztrácel Niccoló Antonelli a podobně byl na tom třetí Miguel Oliveira. Čtvrtý čas 2'07,013 sekundy nastavil sedm minut před koncem Fabio Quartararo (Estrella Galicia 0,0) a Francouz stejně jako ostatní začal zrychlovat. Danny Kent pět minut před koncem zlepšil své maximum na 2'06,561 sekundy, ale stačil ho překonat Miguel Oliveira, který zajel 2'06,510 sekundy.

Přetahovanou o nejrychlejší čas tréninkové části Moto3 vyhrál britský závodník Danny Kent, který v předposledním měřeném kole zajel kolo okruhu v Losail časem 2'06,413 sekundy. Na druhé místo zajel naprosto parádně Hiroki Ono, Kentův týmový kolega, jehož poslední kolo 2'06,499 sekundy posunulo na třetí pozici Miguela Oliveiru rozdílem jedenácti tisícin. Časy do pátého místa zajeli John McPhee (SaxoPrint-RTG) a Fabio Quartararo, jehož ztráta na nejlepší čas je neuvěřitelných 0,152 sekundy.

Z českých závodníků je s kolem za 2'07,613 sekundy na sedmnácté pozici Jakub Kornfeil, Karel Hanika je osmnáctý a na svého krajana ztrácí 0,068 sekundy. Oběma pak na nejlepší čas pátečního třetího tréninku schází 1,2 sekundy.