GP Kataru – páteční tréninky na katarskou GP

Moto2 – 3.volný trénink

Do poloviny třetího tréninku šestistovek vedl časem 2'00,219 sekundy Sam Lowes (Speed Up Racing), ale dvacet minut před koncem už byl na špici výsledkové listiny Johann Zarco (Ajo Motorsport), jenž maximum na kolo posunul na hranici 2'00,080 sekundy. Úřadující mistr světa Esteve Rabat (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) byl se ztrátou půl sekundy třetí, čtvrtý Jonas Folger (AGR Team) ztrácel šest desetin, pátý Axel Pons (AGR Team) byl o devět desetin pomalejší a zároveň poslední v jedné sekundě za Francouzem.

Ve třicáté minutě Sam Lowes pokořil hranici dvou minut a do vedení se posunul časem 1'59,955 sekundy. Rychlé časy měl rozjeté jak Johann Zarco, tak Esteve Rabat, ale zatím to byl jen Francouz, jemuž se po Lowesovi podařilo kolo pod dvě minuty, když třináct minut před koncem tréninku zajel 1'59,987 sekundy a na Lowese ztrácel dvaatřicet tisícin. V pětatřicáté minutě Zarco míří zpátky na špici výsledkové listiny časem 1'59,745 sekundy. Bitva mezi Britem a Francouzem neměla chybu.

V posledních pěti minutách boj o nejlepší čas vrcholil a Sam Lowes znovu překonal Francouze Zarca, když kolo Losail zvládl za 1'59,541 sekundy, čímž stále víc drtil platný kvalifikační rekord okruhu 2'00,081 sekundy. Brit nakonec tréninkovou část vyhrál, protože Johann Zarco už v závěru třetího tréninku lepší čas nezajel a se ztrátou 0,136 sekundy skončil druhý.

S třetím časem v pořadí trénink uzavřel Esteve Rabat. Posledním jezdcem v jedné sekundě je čtvrtý Němec Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP), jenž zmobilizoval síly a konečně prorazil mezi pětici nejrychlejších, kterou uzavírá Alex Pons. Španěl chtěl ještě výš, ale v samotném závěru spadl a mechanici teď mají co dělat.

6 - Jonas FOLGER - GER - AGR Team - Kalex - 2'00.559 - + 1.018
7 - Franco MORBIDELLI - ITA - Italtrans Racing Team - Kalex - 2'00.637 - + 1.096
8 - Thomas LUTHI - SWI - Derendinger Racing Interwetten - Kalex - 2'00.704 - + 1.163
9 - Alex RINS - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 2'00.783 - + 1.242
10 - Xavier SIMEON - BEL - Federal Oil Gresini Moto2 - Kalex - 2'00.961 - + 1.420
11 - Alex MARQUEZ - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 2'01.030 - + 1.489
12 - Hafizh SYAHRIN - MAL - Petronas Raceline Malaysia - Kalex - 2'01.180 - + 1.639
13 - Mika KALLIO - FIN - Italtrans Racing Team - Kalex - 2'01.236 - + 1.695
14 - Louis ROSSI - FRA - Tasca Racing Scuderia Moto2 - Tech 3 - 2'01.259 - + 1.718
15 - Lorenzo BALDASSARRI - ITA - Athinà Forward Racing - Kalex - 2'01.266 - + 1.725