GP Katalánska – Double pro Yamahu, Márquez znovu bez bodu

Moto3 – Warm Up

Po úvodních deseti minutách měl nejrychlejší čas 1'51,380 sekundy Efrén Vázquez (Leopard Racing). Druhý Isaac Viñales (Husqvarna Factory Laglisse) ztrácel 0,231 sekundy, třetí Danny Kent (Leopard Racing) byl o 0,367 sekundy pomalejší. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) figuroval s časem 1'52,382 sekundy na osmém místě, Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl dvacátý s časem 1'53,066 sekundy.

Zahřívací trénink Moto3 vyhrál časem 1'51,304 sekundy Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0), jenž v předposledním rychlém kole překonal Efréna Vázqueze rozdílem 76 tisícin. Třetím nejrychlejším jezdcem je Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold). Vítěz kvalifikace Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3) byl sedmý v pořadí. Karel Hanika se ve druhé polovině tréninku nezlepšil a skončil šestnáctý. Jakub Kornfeil stačil zlepšit čas na 1'52,755 sekundy, ale to mu stačilo na čtyřiadvacátou pozici.

V Katalánsku znovu řešili otázku kvalifikací třídy Moto3, kdy jezdci čekají jeden na druhého, aby se za ním vyvezli a tím získali časovou výhodu. Kvůli tomu pak jede spousta jezdců na dráze pomalu a pro ty, kteří mají rozjeto rychlé kolo je velmi nebezpečné, když jejich pomalí soupeři jedou v závodní stopě. Závodní ředitel MotoGP Mike Webb v této věci hovořil s jezdci a zástupci týmů. Už v Assenu se všichni znovu setkají a bude navrženo efektivnější opatření, které by mělo tento negativní jev eliminovat.

Trestné body situaci zřejmě neřeší, takže je otázkou, co bude tím efektivnějším řešením. Co člověk, to jiný nápad a pohled na věc. Jsou i takové názory, že jedině finanční pokuty by dokázaly tento jev celkem bezpečně eliminovat. Uvidíme v Assenu.