GP Katalánska – Double pro Yamahu, Márquez znovu bez bodu

MotoGP – Warm Up

Těsně před polovinou zahřívacího tréninku havaroval v desáté zatáčce Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar) a poškodil motorku natolik, že musel do boxů pro druhou. V osmé minutě byl Španěl druhý nejrychlejší, když na prvního Jorge Lorenza (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel 0,157 sekundy. Po deseti minutách byl třetí Marc Márquez (Repsol Honda Team), čtvrtý Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) a pátý Andrea Dovizioso (Ducati Team).

Nedělní trénink vyhrál časem 1'41,627 sekundy Jorge Lorenzo, jenž byl o 0,157 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Maverick Viñales. Třetí čas v pořadí nastavil Marc Márquez, jehož výkony v boxech Repsol Hondy bedlivě sledoval Casey Stoner. Čtvrtý a pátý čas v pořadí zajeli Aleix Espargaró a Andrea Iannone. Nejrychlejším jezdcem kategorie Open byl třináctý Hector Barbera (Avintia Racing).

Český závodník Karel Abraham (AB Motoracing) do ranního warm-upu nenastoupil, takže se dá předpokládat, že nebude ani závodit. V sobotu si pádem ve čtvrtém tréninku vykloubil palec levé nohy a otázka jeho startu tak byla víc na lékařích.