GP Indianapolisu – Vyhrál Márquez, lídrem zůstává Rossi

MotoGP – Warm Up

Vzhledem k povětrnostním podmínkám byl součástí zahřívacího tréninku také nácvik výměn motocyklů v boxech. Každý jezdec má svůj styl, ale přeskok Marca Márqueze bude zřejmě ta nejrychlejší výměna v poli MotoGP. Den závodu je také dnem šestadvacátých narozenin Itala Andrea Iannoneho, který rozhodně bude chtít věnovat sám sobě nějaký hezký dárek v podobě dobrého umístění.

Den moc dobře nezačal pro Jorge Lorenza (Movistar Yamaha MotoGP), který v první polovině tréninku havaroval ve druhé zatáčce okruhu IMS a zřejmě to odnesla levá ruka, která Španěla viditelně bolela. V polovině tréninku byl nejrychlejší Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) s časem 1'32,877 sekundy, druhý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel 0,325 sekundy, třetí Jorge Lorenzo byl o 0,422 sekundy pomalejší.

Poslední trénink před závodem vyhrál časem 1'32,699 sekundy Marc Márquez, který v samotném závěru havaroval v desáté zatáčce po ztrátě přilnavosti předního kola. Motorka dostala zabrat, Španěl vyvázl nezraněn. Druhý čas zajel Dani Pedrosa, třetí Jorge Lorenzo, takže stejné pořadí jako v kvalifikaci. Valentino Rossi zrychlil a je čtvrtý, pátý čas má na kontě Andrea Iannone (Ducati Team), šestý Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3). Toni Elías (AB Motoracing) je s časem 1'35,523 sekundy třiadvacátý.