GP Francie – Pole position získal v novém rekordu Lorenzo

Moto3 – Kvalifikace

Po deseti minutách kvalifikace patřila s časem 1'43,185 sekundy provizorní pole position Romanu Fenatimu (SKY Racing Team VR46). Ital v deváté minutě překonal dosud vedoucího Jakuba Kornfeila (Drive M7 SIC Racing) rozdílem devětadvaceti tisícin. Do dvou desetin ztrácel třetí Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0) a čtvrtý Aron Canet (Estrella Galicia 0,0). Pětici nejrychlejších uzavíral Hiroki Ono (Honda Team Asia). Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) ztrácel 1,1,sekundy a byl čtyřiadvacátý. Havaroval Adam Norrodin (Drive M7 SIC Racing), který hned po pár minutách kvalifikace skončil ve štěrku únikové zóny sedmé zatáčky.

V polovině kvalifikace byl na provizorní pole position Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) s časem 1'43,008 sekundy. Na druhou pozici se posunul Aron Canet, který na první místo na startu ztrácel 0,085 sekundy. Třetí čas měl Romano Fenati, Jakub Konfeil byl prozatím mimo první řadu na čtvrté pozici. Bohužel za další dvě minuty český závodník spadl ve dvanácté zatáčce a za doprovodu zdravotní služby odcházel v době, kdy mu patřila osmá pozice. Do konce kvalifikace zbývalo osmnáct minut a jen doufejme, že tam nedošlo k nějakému zranění.

Deset minut před koncem vedl Brad Binder časem 1'42,823 sekundy. Jakub Kornfeil byl zpátky v boxech a patřila mu desátá pozice, Karel Hanika byl dvacátý šestý. Mezi tím havaroval Gabriel Rodrigo (RBA Racing) a Joan Mir (Leopard Racing). Poslední minuty patří nejrychlejším časům a finální bitvě o pozice na startu. Jenže závěr kvalifikace nevyšel Nicolo Bulegovi, který ve čtvrté zatáčce dostal highsider a řádně se tam proletěl vzduchem. Do závodu nakonec odstartuje šestý.

V posledním rychlém kole zajel Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold) 1'42,756 sekundy a získal pole position na startu nedělního závodu v Le Mans. Ital porazil rozdílem 0,067 sekundy Jihoafričana Brada Bindera, vítěze posledního závodu v Jerezu. První řadu na startu uzavře dnes třetí v pořadí Aron Canet. Jakub Kornfeil má na kontě jedenáctý čas, takže čtvrtá řada. Pád v kvalifikaci je pro Kornfeila velká smůla, ale je vidět, že má v Le Mans rychlost, takže závod může být úplně o něčem jiném. Karel Hanika do závodu odstartuje dvacátý šestý, ale vzhledem k tomu, že je počasí pro den závodu hodně nejisté, nic není zatím ztraceno.