GP Francie – Pole position získal v novém rekordu Lorenzo

Moto2 – Kvalifikace

Nebylo ani patnáct minut z kvalifikačního tréninku šestistovek a na zemi skončil v sedmé zatáčce Jonas Folger (Dynavolt Intact GP). Němec byl v tu chvíli čtvrtý, ale zda mu tým stačí opravit motorku bylo s otazníkem, protože potom co prodělala tam velká šance nebyla. Naopak se dařilo švýcarskému jezdci Thomasi Lüthimu (Garage Plus Interwetten), který byl na provizorní pole position s novým kvalifikačním rekordem 1'36,847 sekundy. Na druhé pozici byl Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40), třetí Johann Zarco (Ajo Motorsport).

V polovině kvalifikace zůstával na první pozici Thomas Lüthi s maximem na 1'36,847 sekundy, které zajel už v pátém měřeném kole. Druhý Alex Rins ztrácel 0,316 sekundy, třetí Johann Zarco byl o 0,333 sekundy pomalejší. Ve čtyřech desetinách byl ještě Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) a Simone Corsi (Speed Up Racing). Domácí závodník Johann Zarco měl ve čtvrté zatáčce okruhu nepříjemný pád, takže v závěru už nedokázal atakovat nejlepší časy.

První místo na startu získal Thomas Lüthi s časem 1'36,847 sekundy, což je zároveň nový kvalifikační rekord. Jako druhý se do závodu kvalifikoval Alex Rins, třetí je Lorenzo Baldassarri (Forward Racing). Francouz Johann Zarco do závodu odstartuje z pátého místa, Jonas Folger osmý a lídr průběžného hodnocení Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) devátý.